Головне меню

Подати звернення

Щодо розміщення базових станцій стільникового зв'язку

  Масове використання мобільних телефонів для доступу до мережі Інтернет сприяє збільшенню кількості базових 20.02.25 3станцій стільникового радіотелефонного зв’язку, що в свою чергу, викликає занепокоєння громадян стосовно можливого негативного впливу електромагнітного випромінювання на їх здоров’я.

  Тому звертаємо увагу громадян, що до джерел електромагнітного випромінювання в населених пунктах належать радіо-, телевізійні та радіолокаційні станції різного призначення, а також мережі ліній електропередачі, яка складається з повітряних високовольтних ліній електропередачі та електричних підстанцій. До складу підстанцій можуть входити: розподільні пристрої, перетворювачі електроенергії, трансформатори, випрямлячі та інші пристрої і споруди.
  Слід зазначити, що приймально-передавальні антени базових станцій мобільного зв’язку, на відміну від радіо та телевізійних, мають спрямовану діаграму випромінювання. Це означає, що максимум енергії, яка випромінюється більшістю антен, розповсюджується в обмеженому в просторі напрямку (як в вертикальній, так і в горизонтальній площині). Таким чином, збільшення висоти розташування антени над поверхнею землі, призводить до зменшення рівня її випромінювання.
  Гігієнічні вимоги до передавальних радіо-, телевізійних станцій та інших об’єктів, які випромінюють електромагнітну енергію в навколишнє середовище регламентуються «Державними санітарними нормами і правилами захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.1996 № 239, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29.08.1996 за № 488/1513 (далі – Правила).
  Пунктом 1.4.4 Правил передбачено, що з метою захисту населення від впливу електромагнітного поля (далі – ЕМП), яке створюють радіотехнічні об’єкти, (далі – РТО), встановлюються санітарно-захисні зони і зони обмеження забудови. Санітарно-захисною зоною вважається територія, де на висоті до 2 м від поверхні землі перевищуються гранично допустимі рівні електромагнітного випромінювання. Зоною обмеження забудови вважається територія, де на висоті понад 2 м від поверхні землі перевищуються гранично допустимі рівні. Межі зон при їх встановленні уточнюються на підставі інструментальних вимірів.
  Правилами передбачено, зокрема, наступне: допускаються розміщення та експлуатація радіотехнічних об’єктів на дахах та у приміщеннях житлових, громадських та інших будівель за умови дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітного поля для населення. Межі зон при їх встановленні уточнюються на підставі інструментальних вимірів.
  Гранично допустимі рівні електромагнітного поля для населення зазначені в розділі 1.3 Правил. Встановлення фактів дотримання гранично допустимих рівнів електромагнітного поля проводиться підприємствами, установами, закладами, що уповноважені центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я.
  Власник РТО забезпечує дотримання гранично допустимих рівнів ЕМП. Вимірювання рівнів ЕМП проводяться суб’єктами господарювання, акредитованими на право ведення таких видів діяльності.

Гаряча лінія

Календар

Лютий 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Пошук