Головне меню

Подати звернення

Питна вода: основні гігієнічні вимоги

  Чи знаєте ви, що вода, яку ви щоденно п’єте, готуєте на ній їжу, купаєтесь в ній чи чистите зуби, повинна відповідати 05.02.25 3стандартам та санітарним вимогам.
Якщо у вас вдома наявне індивідуальне джерело водопостачання, а саме криниця чи свердловина, то необхідно періодично досліджувати воду в лабораторії для того, щоб знати, яка її якість.

  Питна вода – вода, склад якої за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними та радіаційними показниками відповідає вимогам державних стандартів та санітарного законодавства.
  Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
  Органолептичні показники питної води – це забарвленість, каламутність запах, смак та присмак. Вода повинна бути прозорою, без видимих домішок і запаху та приємною на смак.
  Фізико-хімічні показники питної води – це водневий показник (рН), жорсткість води, вміст солей та токсичних елементів, залишків пестицидів, гербіцидів та інших хімікатів.
  Ідеальний рівень pH води для пиття коливається від 6,5 до 8,5. Якщо рівень pH знаходиться за межами цього діапазону, це може свідчити про забруднення води, а також може впливати на здоров'я.
  За мікробіологічними показниками вода питна не повинна містити патогенні мікроорганізми (бактерії, віруси, гриби чи найпростіші), які можуть спричинити інфекційне захворювання.
  Також питна вода повинна бути безпечною за показниками радіаційної безпеки.
  Вода питна з оптимальним вмістом мінеральних речовин - питна вода, призначена для споживання людиною, з мінеральним складом, адекватним фізіологічній потребі організму людини.
  Показники фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води: загальна жорсткість 1,5 - 7,0 ммоль/дм-3,
  Йод - 20 – 30 мкг/дм-3
  Калій - 2 – 20 мг/дм-3
  Кальцій - 25 - 75 мг/дм-3
  Магній - 10-50 мг/дм-3
  Натрій - 2 - 20 мг/дм-3
  Сухий залишок - 2 - 20 мг/дм-3
  Фториди 2 – 20 мг/дм-3
  Контроль безпечності та якості питної води слід здійснювати 1 раз в рік у найбільш несприятливий період року (після паводків), а також у разі погіршення епідемічної ситуації.
  Для забезпечення здоров’я людини важливо регулярно досліджувати якість питної води.