Головне меню

Подати звернення

Випадок африканської чуми свиней в Закарпатській області

   Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, 16.05.23 2на території Перечинського лісництва Ужгородського району Закарпатської області було встановлено захворювання на африканську чуму у двох диких свиней.

  При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Львівською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби 11.05.2023 року встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 001638 п.м./23 від 11.05.2023 р.).
  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.
  В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
  Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.