Головне меню

Подати звернення

Щодо змін у сфері контролю за дотриманням антитютюнового законодавства

   Уряд України затвердив нові критерії, за якими оцінюється ступінь 29.03.23ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою.

  Оновлення критеріїв пов’язане з набранням чинності всіх норм антитютюнового Закону 1978–IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який підсилив уже наявні обмеження в бездимному законодавстві.
  Зокрема, Закон розширив перелік місць, де не можна курити, а також визначив, що відтепер там заборонено вживати не лише кальяни, тютюнові вироби та електронні сигарети, а й сигарети для нагрівання (ТВЕНи) разом із пристроями для нагрівання тютюну.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2023 р. № 261 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою, належать:
  - дотримання суб’єктами господарювання норм і правил під час виробництва та реалізації тютюнових виробів протягом останніх трьох років, що передують останньому плановому періоду;
  - вид діяльності, що провадиться суб’єктом господарювання.
  Постановою передбачено бальну систему оцінки показників критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
  Реалізація постанови сприятиме забезпеченню збалансованості заходів державного контролю за дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення залежно від ступеня ризику від провадження господарської діяльності, плановості та прозорості заходів, єдиного підходу до їх планування, дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства України.
  У разі порушення права на бездимне оточення, для отримання правової допомоги звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області тел.(0342) 528371, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або до Нацполіції.

Гаряча лінія

Календар

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Пошук