Головне меню

Подати звернення

Як захистити свої права при замовлені послуг з ремонту взуття

   Ремонт взуття – послуга, яка не втрачає своєї актуальності 12.12.22 3в усі часи. У будь-який час люди будуть ремонтувати взуття. Попит підвищується в період кризи, коли люди економлять і вважають за краще звернутися до майстра, щоб відремонтувати старе взуття, ніж купувати нове.

  Діяльність суб’єктів господарювання в частині захисту споживачів, під час надання послуг з ремонту взуття, регламентується наступними законодавчими актами: Законом України «Про захист прав споживачів», Правилами побутового обслуговування населення та Інструкцією з надання послуг з ремонту і пошиття взуття.
  Замовлення послуг
  Замовлення послуг оформлюється договором (квитанцією).
  У ремонт приймається взуття тільки в чистому вигляді. При прийманні замовлення на ремонт взуття виконавець визначає відсоток його зносу за наявності вад – незначний, середній та значний:
  - незначний (20-30 відсотків) – знос набойок, часткове відставання підборів і підошов від верху взуття, знос підошви в носковій частині, незначний знос підошов, зруйнування ниткових швів, пошкодження застібки типу блискавка та інший незначний знос;
  - середній (40-60 відсотків):
  40 відсотків – частковий знос підборів, відставання підошов і підборів від верха взуття, знос підкладки у п’ятковій частині, зруйнування швів;
  50 відсотків – знос підборів, що потребує їх заміни, пошкодження обтяжки підборів, перелом геленки, повторне пошкодження застібки-блискавки;
  60 відсотків – деформація форми носково-пучкової або п’яткової частини взуття, знос підошов і підборів, що потребує їх заміни, розрив верху взуття тощо;
  - значний (80 відсотків) – знос деталей верху та низу взуття, що потребує перетяжки із заміною деталей низу, з союзок і задинок, знос верху, що потребує заміни.
  Вартість прийнятого в ремонт взуття встановлюється за погодженням із замовником або на підставі підтвердних документів і зазначається разом з відсотком зносу в договорі (квитанції). Оцінка взуття може не проводитися у разі виконання ремонту в присутності замовника.
  Послуги надаються відповідно до переліку та за цінами, затвердженими виконавцем. Порядок розрахунків у готівковій або безготівковій формі визначається виконавцем за погодженням із замовником (до надання послуги або після її надання, часткова оплата з остаточним розрахунком під час отримання замовлення).
  При розрахунках із замовником через реєстратори розрахункових операцій замовнику видається касовий чек. Разом з чеком замовнику видається другий примірник договору (копія квитанції).
  При розрахунках із замовником без застосування реєстраторів йому видається квитанція за формами N ПО-В-1 (виготовлення), N ПО-Р-1 (ремонт) та N ПО-Д-2 (ремонт у присутності замовника), затвердженими наказом Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення від 29.09.95 N 8 ( z0389-95 ) «Про затвердження форм документів суворої звітності та Інструкцій щодо їх використання», зареєстрованим Міністерством юстиції України 25.10.1995 за N 389/925.
  У разі порушення ваших прав як споживача, ви може звернутися із відповідною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ або надіслати заяву зручним способом: поштою, електронною поштою – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., через веб-сайт управління – https://vetif.gov.ua/activity-management/online-pruyomnaa.html, через чат-бот в додатку Telegram – @derzhspozhivsluzhba_bot.
  Контактний телефон 0342-559617.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук