Головне меню

Подати звернення

Держпродспоживслужба Прикарпаття застерігає краян від небезпеки ботулізму

 В зв’язку з вимушеною посиленою міграцією людей, пов’язаною із агресією 24.03.22 1Російської Федерації, підвищується ризик виникнення харчових отруєнь, в тому числі ботулізму.
 

Відмічається підвищення споживання людьми консервованої продукції. Тому спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватися основних правил, котрі дозволять запобігти виникненню ботулізму, а саме:
 1. Не вживати їжу з герметично закритих банок у випадку якщо:
 • банки бомбажні (банки зі здутими кришками);
 • банки, з яких щось витікає;
 • нещільно закриті банки;
 • банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.
 2. Не вживайте консервовані продукти, в яких вийшов термін придатності до споживання.
 3. Не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях та стихійних ринках.
 4. Уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби.
 5. Не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали та/або транспортували належним чином.
 6. Перед використанням домашні консерви слід піддавати повторній термічній обробці.

 Причиною ботулізму на Прикарпатті найчастіше ставали м’ясні консерви домашнього виготовлення, найчастіше паштет або тушонка, рідше — консервовані овочі та гриби. В інших областях – причиною ботулізму стають рибні продукти.
 Ботулізм – це важке захворювання, яке без своєчасного специфічного лікування може призвести до смерті. Захворювання викликається ботулотоксином, який виділяє збудник ботулізму в результаті розмноження в харчових продуктах. Основною вимогою для розмноження палички та виділення токсину є анаеробні умови, тобто відсутність кисню. А це різного роду консерви. Клостридія ботулізму попадає в харчові продукти з частинками землі або під час неправильної розробки туш тварин, коли вмістом кишківника забруднюється м’ясо.
 Симптоми ботулізму розвиваються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється розлади центральної та вегетативної нервової системи які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, в важких випадках –зупинкою дихання. Лікування – тільки в умовах стаціонару- введення протиботулінічної сироватки.
 Основною профілактикою ботулізму є ретельне очищення грибів, овочів, фруктів від грунту перед консервацією правильна розробка м’яса, дотримання технології консервації.
 Потенційно небезпечними є всі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігалися неналежним чином.
 Навіть консерви, у яких усе гаразд із терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
 Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів із м’яса (ковбаси, шинки тощо). Це можуть бути продукти і домашнього приготування, і вироблені у промислових умовах.
 Будьте уважні до свого раціону. Бережіть себе!

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5