Головне меню

Подати звернення

Ремонтантна малина - створення на Прикарпатті промислових плантацій

   Споживання свіжих ягід у світі щорічно зростає на 15 % , основні споживачі – США, Росія, Німеччина,fwe3szz Великобританія , Бельгія і Франція .
  На протязі останніх 10 – ти років у структурі світової торгівлі ягодами частка малини зросла з 11% до 15%.
  В період з січня по жовтень 2016 року з України експортовано більше 6,5 тис. т. ягід, що втричі перевищує показник за весь 2015 рік та є найбільшим об’ємом експорту замороженої малини за історію незалежної України. Майже всю продукцію було експортовано в країни ЄС, зокрема в Польщу продано більше 50 % експортного об’єму, у Німеччину – 10%. Найбільші об’єми експорту свіжих ягід відмічено у серпні та вересні, тобто переважно експортовано малину ремонтантних сортів.


  Малина є найбільш популярною культурою для фермерів, котрі займаються органічним вирощуванням ягід, адже 80 % фермерських господарств включають культуру у структуру виробництва, а 30 % господарств будують свій бізнес лишень на малині.
  Створення промислових насаджень ягідних культур має особливо важливе значення для розвитку малого та середнього бізнесу на теренах Івано – Франківської області, адже саме ягідники, на відміну від плодових культур, здатні забезпечити найменший строк окупності інвестицій.
Ремонтантна малина – група сортів малини, які відрізняються здатністю плодоносити два рази на рік, причому як на двохрічних так і на однорічних пагонах. Залишені на наступний рік однорічні пагони забезпечують дуже тривалий період плодоношення.
Переваги ремонтантних сортів малини :
• характерний однорічний цикл росту надземної частини;
• плодоносна частина пагона виростає за один рік;
• урожай формується вже в перший рік після посадки;
• більш висока стійкість до хвороб і шкідників;
• плоди володіють також високою стійкістю до різних хвороб, на пагоні практично неможливо знайти червивої або гнилої ягоди;
• відсутня необхідність в хімічній обробці рослин;
• у зв’язку з дуже високою стійкістю до хвороб і шкідників та відсутністю необхідності проведення дезінфекції сорти дають екологічно чистий урожай;
• термін зберігання ягід, адже свіжі плоди звичайної малини зберігають лишень близько трьох тижнів, а свіжі ягоди ремонтантних сортів - до двох місяців.
  Планування діяльності передбачає використання високоврожайних, крупноплідних, стійких до хвороб і шкідників, а також до несприятливих погодніх умов з переважно осіннім строком плодоношення сортів малини.
Кращим строком садіння в умовах Прикарпаття є рання осінь, а кращими сортами визнано : Атлант, Рубінове намисто, Елегантна, Полка, Поляна, Покуса, Геракл, Золота осінь, Бріліантова.
  Дуже добрими попередниками для малини є рослини з родини хрестоцвітих (ріпак, гірчиця, капуста), так як вони обмежують в грунті наявність шкідників і паразитичних грибків. Добрим попередником також є різні сидеральні культури, особливо бобові. В рік садіння грунт утримують під чорним паром.
   Для збагачення грунту органікою дуже гарні результати в наших умовах дає застосування посівів сидеральних культур.
У промислових насадженнях малину вирощують як шпалерну культуру. Формування крони куща на шпалері – прогресивний елемент агротехніки. Кріплення стебел до шпалерного дроту веде до підвищення урожаю, продуктивності праці на зборі ягід.
  В умовах області при врожайності 80,0 ц/га можна отримати достатньо високий чистий прибуток , який може становити більше 60,0 тис грн.на 1 га і забезпечити рентабельність на рівні 80% . При цьому строк окупності інвестицій в основний капітал може складати 2,5 – 3 роки.
  Особливої уваги заслуговує вирощування ремонтантної малини за технологіями органічного землеробства, тобто без застосування мінеральних добрив пестицидів та інших агрохімікатів, отриманих шляхом хімічного синтезу.Основними ланками технології є використання органічних добрив, сидеральних культур та біологічних засобів захисту рослин. У якості біопрепаратів захисту використовують комах ентомофагів (трихограма, муха – дзижчалка, галиця афідіміза, кліщ фітосейулюс, клоп макролофус і ін.), гриби – антагоністи ( триходермін), вакцинацію. До речі світовий ринок біологічних засобів захисту у сфері органічного виробництва продовжує зростати і, згідно прогнозів, найближчими роками збільшиться майже вдвічі – від 1,4 мрд. $ у 2015 році до 3,3 мрд. $ у 2021 році.
  Факторами, сприятливими для розвитку діяльності, є вирощування продукції відповідної якості, відсутність конкурентів на ринку, вигідне розташування до місця збуту продукції, сприятлива цінова політика.
  Місткість вітчизняного ринку плодів та ягід є достатньо високою, враховуючи те, що споживання становить на одну людину в рік 52,6 кг , а фізіологічна норма – 82 кг.
  Для ефективного ведення господарської діяльності важливими елементами є вибір місця і придатність грунтів, підготовка поля, садивний матеріал, сорти, садіння, догляд за насадженями, збирання врожаю.

Гаряча лінія

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Пошук