Головне меню

Подати звернення

Гарантійний ремонт побутової техніки: права споживача

  Левова частка скарг, які надходять до Головного управління Держпродспоживслужби в 08.11.24 1Івано-Франківській області, стосуються порушень при наданні послуг з проведення гарантійного ремонту.
  Враховуючи законодавчі обмеження на проведення перевірок в період дії воєнного стану, Головне управління через різні засоби комунікації проводить інформування споживачів про способи та форми врегулювання таких споживчих конфліктів.

  Отож, що ж робити споживачу, коли електротовари, побутова техніка у визначений виробником термін втрачає свої споживчі характеристики, що унеможливлює їх подальше використання. Надаємо поради.
  Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» гарантійний строк – це термін, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг.
  Перевірте експлуатаційні документи та наявність гарантійного талону. Там повинні міститися дані про продавця (сервісний центр).
  Зверніться до продавця (сервісного центру) із розрахунковим документом та гарантійним талоном щодо здійснення ремонту.
  Продавець (сервісний центр) проводить безоплатно для споживача діагностику такого товару з метою виявлення недоліку.
  Якщо виявлено недолік з вини виробника (продавця), то товар підлягає ремонту. І в такому разі споживачеві видається квитанція або інший документ, в яких зазначаються:
  - найменування та адреса сервісного центру,
  - номер, за яким товар приймається для здійснення гарантійного ремонту,
  - найменування товару, модель, серійний номер, дата виготовлення,
  - дата приймання товару,
  - опис зовнішнього вигляду товару,
  - опис заявленого недоліку,
  - строк здійснення гарантійного ремонту,
  - інформація про споживача, засоби зв’язку з ним та інша необхідна інформація.
  Під час передачі споживачеві відремонтованого товару продавець (сервісний центр) проводить в присутності споживача перевірку відповідності параметрів та споживчих властивостей товару вимогам експлуатаційних документів.
  Споживач скріплює результати перевірки своїм підписом у квитанції або іншому документі.
  Якщо продавець (виробник) заявив про те, що здійснення гарантійного ремонту товару є економічно невигідним для нього або його неможливо здійснити, то здійснюється гарантійна заміна товару на такий самий товар або аналогічний з числа наявних у продавця (виробника) чи повертаються сплачені за товар кошти споживачеві. В такому разі споживач повертає товар з недоліком відповідно до комплектації, зазначеної в експлуатаційних документах на товар.
  Якщо після проведення діагностики не виявлено недоліку в товарі або з’ясовано, що недолік виник не з вини виробника (продавця), споживачеві надається підтвердний документ в паперовій або електронній формі.
  Закон передбачає єдиний випадок відмови в гарантійному ремонті – порушення споживачем правил експлуатації товару або його зберігання. Але цей факт має довести сторона, до якої споживач пред’явив вимогу про безоплатне усунення недоліків.
  На час ремонту товару споживач має право в письмовій формі вимагати надання (з доставкою за рахунок виконавця, якщо товар великогабаритний або його вага перевищує 5 кг) аналогічного товару належної якості, тобто товару, що володіє тими ж основними споживчими властивостями. Перелік товарів, які на письмову вимогу надаються споживачеві з обмінного фонду, затверджено постановою Кабміну «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів».
  У випадку, коли термін ремонту був перевищений, споживач має право на отримання неустойки за кожен день затримки в розмірі одного відсотка від вартості товару.
  Уважно читайте формулювання у квитанції, яку вам надає сервісний центр при оформленні на гарантійний ремонт. Ви маєте право не погоджуватись на ремонт, навіть якщо зазначено, що «термін ремонту може збільшуватися у разі відсутності необхідних запчастин».
  Якщо після гарантійного ремонту з’явилися значні недоліки, споживач має право вимагати розірвання договору та повернення вартості товару, або заміни на такий самий чи аналогічний, який є у продавця. Але пам’ятайте, що відповідальність перед споживачем несе продавець товару, а не сервісний центр.
  Важливо пам’ятати споживачам, що визначенням Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача задовольняються при наявності розрахункового документа.
  У разі виникнення додаткових питань або уже існуючої проблеми споживачі можуть звертатися за допомогою до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами або консультаційних центрів, що працюють при районних, міських управліннях відділах Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини.
  Контакти – за посиланням https://vetif.gov.ua/struktura/holovne-upravlinnia/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0.html

Гаряча лінія

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Пошук