Головне меню

Подати звернення

Тиждень протидії антибіотикорезистентності

  Щороку з 18 по 24 листопада світова спільнота обговорює тему протидії 19.11.24 1протимікробній резистентності мікроорганізмів.
  Це глобальна інформаційна кампанія з підвищення рівня обізнаності та кращого розуміння резистентності до протимікробних речовин. Цього року цей тиждень проходить під гаслом «Навчайте. Підтримуйте. Дійте зараз.»

  Протимікробна резистентність є однією з найактуальніших проблем сучасного світу, оскільки мікроорганізми, стійкі до протимікробних речовин, становлять загрозу для життя та здоров’я людей і тварин, тому лікування інфекцій, спричинених такими бактеріями, стає вкрай складним.
  Сприяючими факторами у розвитку протимікробної резистентності зоонозних та коменсальних бактерій у ветеринарії є:
  • некоректне призначення протимікробних ветеринарних лікарських засобів (ПВЛЗ),
  • надмірне і неналежне їх використання, включаючи вибір,
  • неправильне дозування,
  • недотримання рекомендацій щодо курсу лікування тощо.
  Стійкі бактерії можуть поширюватися людям різними шляхами: при контакті із тваринами, які можуть бути носіями таких бактерій, через харчові продукти тваринного та рослинного походження.
  Тому дуже важливо не лише правильно призначати ПВЛЗ тваринам, контролювати їх використанням у ветеринарії, а й вивчати ступінь їх поширення з метою прийняття відповідних рішень, розробки стратегій боротьби із протимікробною резистентністю.
  В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в 2023 році розроблено та впроваджено Програму контролю використання протимікробних препаратів під час виробництва сировини та продукції тваринного походження на 2024-2025 роки.
  Протягом 2024 року в рамках реалізації програми здійснено моніторинг у 256 суб’єктах господарювання, в тому числі: лікарні ветеринарної медицини (державні, приватні) – 47; місця реалізації ветеринарних препаратів – 108; виробники кормів – 5; господарства – 96. За результатами зібраних даних проведено аналіз, які протимікробні ветеринарні лікарські засоби наявні в обігу та які використовуються для лікувальної допомоги продуктивним тваринам на території області. Визначено діючі речовини, групи та підгрупи та категорії протимікробних ветеринарних лікарських засобів. Проведено порівняння в аспекті планових досліджень сировини тваринного походження відповідно плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів до аналізу, які протимікробні препарати застосовуються під час вирощування тварин на території області.
  До уваги – інфографіки, які створені за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

19.11.24 1 фото1

Гаряча лінія

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Пошук