Головне меню

Подати звернення

Відбувся семінар з методів лабораторної діагностики та заходів боротьби інфекційних зоонозів

  На базі Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відбувся Всеукраїнський семінар 04.11.24 2на тему «Актуальні інфекційні зоонози: методи лабораторної діагностики та заходи боротьби».
  Роботу семінару організовано за напрямком імунологічних досліджень для фахівців, які працюють за сучасними методами діагностики та епізоотичної оцінки стану інфекційних хвороб тварин в Україні.

  Захід об’єднав представників імунологічних відділів регіональних державних лабораторій Держпродспоживслужби, науково-педагогічні працівники Білоцерківського національного аграрного університету, а також експертів Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і Державного науково-контрольного інституту біотехнології та штамів мікроорганізмів. Загалом у семінарі взяли участь 35 фахівців.
  З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян, який звернув увагу на те, що зоонозні захворювання є одним із центральних питань концепції «Єдине здоров’я», що спрямована на об’єднання зусиль різних секторів задля збереження здоров’я людей, тварин та довкілля.
  «Зоонозні захворювання як основний аспект концепції «Єдине здоров’я» вимагають тісної співпраці між ветеринарною медициною та громадським здоров’ям, — зазначив Олег Осіян, — Мета семінару - не лише підвищити знання, але й внести спільний внесок у захист здоров’я, як тварин, так і людей, для зміцнення взаємозв’язку різних секторів та рівнів».
  З точки зору змісту, семінар охопив широке коло теоретичних та практичних питань. Учасники ділилися результатами досліджень та переймали досвід експертів-лекторів щодо методів діагностики та боротьби з поширеними зоонозами, зокрема лептоспірозом, сказом, сибіркою та бруцельозом. Також розглядались аспекти біобезпеки та біозахисту, які є невід’ємною складовою роботи з інфекційними агентами.
  На практичних заняттях було продемонстровано професійний рівень фахівців та поглиблено знання з методу імуноферментного аналізу (ІФА) для діагностики бруцельозу та лейкозу великої рогатої худоби. Доповідачі акцентували увагу на важливості точного виконання кожного етапу досліджень для отримання надійних результатів та їхньої коректної інтерпретації.
  Підсумовуючи результати семінару, можна зазначити, що захід став важливою платформою для обміну досвідом , отримання сучасних знань та напрацювання нових підходів до діагностики та швидкого реагування на зоонози, що суттєво посилює готовність лабораторної мережі до швидкого реагування на виклики, пов’язані зі здоров’ям тварин і суспільства, сприяючи побудові надійної системи захисту у сфері ветеринарії та громадського здоров’я.

04.11.24-семінра-Ів-Фр лабор- фото-1

04.11.24-семінра-Ів-Фр лабор- фото-2

04.11.24-семінра-Ів-Фр лабор- фото-3

04.11.24-семінра-Ів-Фр лабор- фото-4

04.11.24-семінра-Ів-Фр лабор- фото-5

Гаряча лінія

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Пошук