Головне меню

Подати звернення

На Прикарпатті оздоровлено неблагополучний пункт по сказу

  Оздоровлено щодо сказу тварин та оголошено благополучним населений пункт 13.11.24 1Солотвинської селищної громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області – згідно рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Солотвинській селищній раді від 11.11.2024 р. № 7 «Про зняття карантинних обмежень».

  Захворювання на сказ кота на території Солотвинської селищної громади було встановлено Івано-Франківською регіональною державною лабораторією (звіт про результати дослідження патологічного/біологічного матеріалу/об'єктів навколишнього середовища від 09.09.2024 р. № 001861). Після цього рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Солотвинській селищній раді від 09.09.2024 р. № 5 було затверджено План заходів з ліквідації вогнища сказу кота в одному з населених пунктів громади.
  В ході проведення даних заходів спеціалісти Богородчанського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели вакцинацію всіх сприйнятливих тварин в неблагополучному пункті, в т.ч. щеплено 228 голів собак, 161 – котів, 70 – ВРХ, 51 – ДРХ (кози) та 5 коней.
  Крім того були проведені дезінфекційні заходи безпосередньо в осередку виникнення захворювання кота на сказ.
  Особи, які контактували з хворою твариною пройшли курс антирабічного лікування.
  Спеціалісти ветеринарної медицини протягом карантинних обмежень здійснили інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки та профілактики сказу тварин шляхом проведення бесід, розповсюдження інформаційних листівок та поширення інформації в засобах масової інформації, зокрема на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та інших офіційних веб-ресурсах.
  УВАГА! Для захисту себе і оточуючих від сказу необхідно:
  - дотримуватися встановлених правил утримання домашніх тварин (собак, котів);
  - для проведення профілактичних щеплень проти сказу щорічно в обов'язковому порядку приводити своїх улюбленців до ветеринарної лікарні за місцем проживання;
  - у випадках змін в поведінці домашньої тварини, отримання ним ушкоджень від іншої тварини, смерті без видимих на те причин, не слід позбавлятися від цієї тварини, а необхідно обов'язково звернутися до ветеринарного фахівця для встановлення спостереження за твариною, або з'ясування причини смерті тварини;
  - слід нагадати дитині про необхідність інформування дорослих у випадку навіть незначних ушкоджень, нанесених тваринами;
  - оскільки здорові дикі тварини, як правило, уникають зустрічі з людиною, то при появі диких тварин в особистих селянських господарствах необхідно бути обережним та прийняти всі запобіжні заходи у забезпеченні безпеки себе і ваших близьких.