Головне меню

Подати звернення

Захист прав споживачів та контроль за регульованими цінами – підсумки роботи Держпродспоживслужби Івано-Франківщини у 2024 році

  Подаємо до уваги громадськості інформацію про основні показники виробничої діяльності за 2024 рік у сфері 23.01.25 2захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами.

  Контроль у сфері торгівлі, робіт, послуг та регульованих цін
  За 2024 рік управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснювало:
  - розгляд звернень громадян;
  - публікацію статей на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області;
  - виступи на місцевому телебаченні;
  - надання консультацій та роз’яснень споживачам та суб’єктам господарювання;
  - проведення семінарів для дітей старшого шкільного віку;
  - позапланові перевірки захисту прав споживачів у сфері надання житлово-комунальних послуг.
  Протягом 2024 року до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами надійшло 289 звернень споживачів, щодо ймовірного порушення законодавства про захист прав споживачі та у сфері державних регульованих цін, з яких розглянуто 285 та 4 знаходиться на розгляді. З розглянутих звернень задоволено вимоги споживача у 17 випадках, 38 звернень надіслано за належністю та на 120 звернень надано роз’яснення.
  Серед отриманих звернень громадян щодо якості товарів споживчого ринку більшість стосується якості непродовольчих товарів, а саме: складно-побутової техніки, гарантійного ремонту електротоварів, взуття, одягу, мобільних телефонів та придбання товарів поза межами торгівельних приміщень з використанням ресурсів електронної комерції.
  Проведений аналіз звернень громадян свідчить про те, що незадоволення споживачів викликає неналежна якість надання послуг з виготовлення меблів та житлово-комунальних послуг, придбання складно побутової техніки, яка не відповідає вимогам нормативно правових документів.
  Актуальними є питання щодо:
  - невиконання умов договорів по індивідуальним замовленням, надання послуг зв’язку тощо;
  - неправомірних дій працівників газо-, електро-, водопостачальних та теплопостачальних організацій;
  - роботи підприємств житлово–комунального господарства в частинні неналежного утримання житлових будинків та прибудинкової території, відсутності коштів на капітальний та поточний ремонт житлових будівель, неякісне тепло- та водопостачання;
  - проведення гарантійного ремонту у відповідності до норм чинного законодавства.
  При попередньому розгляді звернень управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами та консультативні центри в містах і районах області посприяли в поверненні споживачам за 2024 рік 572,92 тис. грн.
  Окрім розгляду звернень споживачів спеціалістами відділу проведено 20 позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері надання житлово-комунальних послуг з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів та вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. За результатами позапланових заходів державного нагляду (контролю) у 9 випадках або 45% встановлено порушення норм чинного законодавства. Застосовано санкцій на суму 7,0 тис. грн., з яких добровільно оплачено 96,9% або 6,78 тис. грн..
  Ринковий та метрологічний нагляд
  В 2024 році працівниками відділу ринкового та метрологічного нагляду проведено 47 перевірок характеристик продукції: планових 37, позапланових 8. У 45 виявлено продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам. Кількість перевіреної продукції, що не відповідає встановленим вимогам технічних регламентів становить 379 од., щодо даної продукції застосовано 91 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.    Також працівниками відділу відібрано на проведення експертизи (випробувань) в орган оцінки відповідності 18 видів продукції, з них у 11 зразків встановлено не відповідність вимогам нормативних документів (відповідно до протоколів випробувань). До відділу ринкового та метрологічного нагляду протягом 2024 року надійшло 2 звернення від споживачів про порушення їхніх прав у сфері метрології та метрологічної діяльності. В результаті було проведено 2 позапланові перевірки на предмет дотримання вимог законодавства України про метрологію та метрологічну діяльність та повідомлено споживачів про результати заходів.
  Державний контроль за рекламою
  За 2024 рік сектором досліджено 560 рекламоносіїв, заведено та розглянуто 52 справи про порушення законодавства про рекламу.
  За результатами розгляду справ до порушників застосовано 62 санкції, а саме: прийнято 5 рішень про визнання реклами недобросовісною, 9 рішень про зупинення розповсюдження реклами та 48 рішень про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 256,5 тис. грн. Станом на 30.12.2024 р. добровільно сплачено 39 рішень на суму 86,4 тис. грн., 6 рішень на суму 20,4 тис.грн відносно 3 суб’єктів реклами скеровано до суду з метою примусового стягнення та 3 рішення на суму 149,7 тис.грн. знаходиться на контролі управління (час для сплати не завершився).
  Крім цього, видано 4 приписи про усунення порушень відносно тих суб’єктів реклами, які на час розгляду не повідомили про усунення порушень вимог щодо змісту реклами.
  За звітний період надано понад 245 консультацій з питань розміщення та дотриманням вимог щодо змісту реклами та вимог антитютюнового законодавства.
  Контроль за дотриманням антитютюнового законодавства
  В звітному періоді на адресу Головного управління надійшло 5 звернень від споживачів, щодо куріння водієм у транспорті загального користування, на автостанції, в закладі ресторанного господарства та в закладі оздоровлення.
  На підставі звернень проведено 4 позапланові заходи державного нагляду (контролю), за результатами яких, у 2 суб’єктах господарювання встановлено порушення. Відносно порушників винесено 3 постанови про накладення фінансових санкцій на загальну суму 5000 грн, які сплачено добровільно.
  Інформаційно-просвітницька робота управління
  В межах виконання Регіональної програми захисту прав споживачів на 2023 – 2024 роки на Прикарпатті проведено наступні заходи:
  - інформаційно-ознайомчий проект «Година споживчих знань» для дітей шкільного віку у 26-ти освітніх закладах;
  - навчально-освітній проект: «Я знаю все про права споживача» у 10 освітніх закладах;
  - навчально-освітній проект: «Юний споживач» в рамках реалізації проекту «Година споживчих знань» для дітей шкільного віку у 12-ти позаміських закладах оздоровлення та відпочинку;
  - 12 «Круглих столів» на тему: «Взаємодія Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, громадськими організаціями у сфері захисту прав споживачів в умовах воєнного стану»;
  - 4 робочої наради на тему «Забезпечення функцій Держпродспоживслужби у сфері захисту прав споживачів на місцях в умовах дії воєнного стану та законодавчих обмежень»;
  - відкриту онлайн-лекцію для бакалаврів та магістрів ФЕМ Європейського університету на тему «Сучасні практичні підходи до використання соціально-відповідального маркетингу в бізнесі».

Гаряча лінія

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Пошук