Головне меню

Подати звернення

Увага ! Борщівник Сосновського: загроза здоров’ю людей і довкіллю

 Останніми роками значного поширення на території області набула небезпечна шкідлива дика рослина - Борщівни?к Сосно?вського (Heracleum sosnowskyi Manden). Atopic dermatitis child
   У борщівника Сосновського дуже отруйний сік, який викликає важкі опіки у людей і тварин. І стебла, і листя, і квіти борщівнику містять фурокумарин – речовину, що різко підвищує чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщівник викликає при контакті з вологою шкірою у сонячні дні.

       Основними місцями зростання борщівника Сосновського є береги потічків, річок, узбіччя доріг, меліоративних каналів, деградовані луки і пасовища, необроблювані сільськогосподарські землі тощо.
        В даний час вони знаходяться в фазі утворення суцвіть-початку бутонізації.
Тому необхідно вжити негайних заходів по його знищенню. Існують хімічні та механічні способи боротьби з борщівником.
       Механічний полягає в систематичному викошуванні рослин, особливо до початку цвітіння. Головне – не дати борщівникові поширюватись. Якщо його декілька разів скосити, він втрачає силу росту. Але скошування впродовж одного року не дасть результату, бо рослина – багаторічна. Якщо ж впродовж кількох років не дати борщівнику зацвісти – він зникне.

       Хімічний захист, котрий передбачає застосування спеціальних хімічних препаратів, потрібно застосовувати протягом весняної вегетації, у фазі розетки – тобто негайно в даний час. 

Рекомендовані гербіциди : Старане, Антибур’ян, та інші препарати, як окремо, так і в сумішах з гліфосатами , які можна придбати у спеціалізованих магазинах і агроаптеках.

        Atopic dermatitis child
Чого не слід 
робити, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

- зкошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування);

- допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин;
- під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла і проникає в нього, якщо не змитий, протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків);
- не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.