Головне меню

До уваги аграріїв: які шкідники та хвороби загрожуватимуть посівам сільськогосподарських культур у травні

 Навесні поточного року у області складаються унікальні погодні умови, що має значний вплив на розвиток сільськогосподарських рослин, а такожіваів2222222222222ввааіваів фенологію розвитку шкідливих організмів. Різке коливання температурного режиму в другій половині квітня, сповільнило розвиток та шкідливість фітофагів, але у травні з потеплінням шкідники активізуються, і за частих опадів і високої вологості повітря можливе збільшення хвороб.


 У травні у посівах зернових культур продовжуватиметься розвиток шкідників, заселення якими розпочалося у квітні, за умов вологої погоди активізується розвиток хвороб, що стримувався низькою кількістю опадів у попередні періоди.
 У посівах зернових відбуватиметься відродження личинок хлібних п’явиць, які особливо шкідливі на ярих зернових, і за високої чисельності можуть призвести до підсихання листя, затримки росту рослин і зменшення врожаю. З утворенням вогнищ підвищеної чисельності і шкідливості, насамперед у посівах ярих зернових, захисні заходи проводять осередково, у місцях надпорогового скупчення шкідника. ЕПШ личинок п’явиць у посівах озимих зернових – пошкодження 15%, в посівах ярих – 8-10% листкової поверхні.

 Детально про особливості фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах Івано-Франківської області у травні 2019 року читайте в розділі : діяльність управління – фітосанітарна безпека – фітосанітарний стан – прогнози фітосанітарного стану.