Головне меню

Подати звернення

Оперативна інформація про фітосанітарний стан посівів та насаджень станом на 26.10.2017 року

  За період з 19 по 26 жовтня 2017 року спостерігалась тепла малохмарна погода,з незначними опадами.тррн7656
 В нічні години температури повітря часом були нижчими за «біологічний мінімум», що уповільнювало вегетацію рослин. Агрометеорологічні умови для розвитку озимих культур були сприятливі, лише часом ускладнювались через посилення вітру. Умови для проведення польових робіт були сприятливі.


  Рослини озимих колосових культур знаходяться у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення. Стан посівів характеризується переважно як добрий та задовільний.

  В озимині, розміщеній після стерньових попередників, триває мляве живлення личинок хлібної жужелиці, які в чисельності 0,2 екз. на кв.м (Галицький район) на 5% обстежених площ пошкодили 2% рослин.
 На посівах також відмічається незначне заселення рослин злаковими попелицями, цикадками, проте в умовах похмурої погоди їх шкідливість незначна.
 Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними препаратами.
 Повсюдно септоріозом, кореневими гнилями охоплено до 2% рослин. Для збереження зимостійкості рослин посіви за потреби оздоровлюють дозволеними фунгіцидами.
  У Галицькому, Рогатинському районах на окремих площах озимого ріпаку грунтоживучими шкідниками (підгризаючих совок, дротяників, личинок хрущів) пошкоджено до 3% рослин. У Тлумацькому районі рослини були пошкоджені ріпаковим пильщиком. На 5% обстежених площ озимого ріпаку 2% рослин уражено пероноспорозом,. Для запобігання переростання та покращення перезимівлі ріпаку в фазу 5-6 листків культури рекомендовано провести обробку дозволеними препаратами.
 В усіх природо-кліматичних зонах області на 4-10% обстежених площ озимих зернових та ріпаку триває розселення мишоподібних гризунів, де обліковують від поодиноких нір до 2 колонії на гектарі. У багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, неорних землях ураховують 1-5 (Богородчанський, Тисменицький райони) жилих колоній на гектарі. Захист посівів від мишоподібних гризунів проведено на площі 0,25 тис.га.
 Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди. У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.
 У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Гаряча лінія

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Пошук