Головне меню

Спеціалістами Держпродспоживслужби встановлено порушення при формуванні тарифів на водопостачання

 Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області повернула споживачам 188 102 грн. за надання послуг водопостачання та водовідведенняdgffaaajnj333 за завищеними тарифами та попередила обрахування споживачів області в розрахунку на рік на суму 739 971 грн.
 З метою попередження порушень державної дисципліни цін при встановленні шляхом коригування діючих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській

області звернувся суб’єкт господарювання, що надає послуги водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним та іншим споживачам міста щодо здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлених рішенням органу місцевого самоврядування тарифів на послуги, що надаються бюджетним та іншим споживачам.
 В ході проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлено, що рішенням органу місцевого самоврядування встановлено тарифи на послуги шляхом коригування діючих тарифів з порушенням вимог чинного законодавства.
 Відповідно до вимог п.7 Порядку формування тарифів коригування проводиться лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни, про те підприємство подало до органу місцевого самоврядування розрахунок скоригованих тарифів шляхом коригування рівня рентабельності. Крім того на підприємстві відсутня, затверджена в установленому порядку Інвестиційна програма. Тому, зазначені дії є порушенням вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
 В результаті здійснення позапланового заходу тариф для бюджетних та інших споживачів на послуги водопостачання зменшено на 11,92 грн. /куб. м, та на послуги водовідведення на 7,22 грн./куб. м.
 Підприємству надано припис про усунення порушень державної дисципліни цін, шляхом приведення тарифів до рівня економічно обґрунтованих та зобов’язано повернути споживачам необґрунтовано одержану виручку. Відповідно до відповіді на припис підприємство повернуло споживачам за надані послуги водопостачання та водовідведення за завищеними тарифами необґрунтовано одержану виручку в сумі 188 102,20 грн., проводиться розрахунок скоригованих тарифів на послуги у відповідності до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 р. № 869 та буде подано для встановлення до органу місцевого самоврядування.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4