Головне меню

7 порад Держпродспоживслужби ресторатору, щоб запобігти виникненню харчових отруєнь

 З огляду на кількість потенційно заражених продуктів, що поставляються щодня на кухню, хоча б 30 хвилин в день треба приділити харчовій безпецісалате6к435уцпеаауц – це допоможе значно знизити ймовірність отруєнь.
 Отже, у нас є 30 хвилин на початку кожної зміни, щоб знешкодити кухню:
1. Перевірте зони, де миє руки персонал - всього достатньо? Мило, дезінфектор, паперові рушники.
2. Перевірте, чи всі холодильники справні і підтримують потрібну температуру. Заповніть відповідні журнали.
3. Переконайтеся, що товарне сусідство дотримано: готове не зберігається поряд з сирим. Всі продукти, заготовки знаходяться в закритих контейнерах, гастроємностях. Продукти ніколи не повинні зберігатися на підлозі.
4. Перевірте наявність прострочених продуктів. Чи скрізь є маркування? Чи можна визначити терміни зберігання?
5. Переконайтеся, що вчора в кінці робочого дня всі виробничі столи були належним чином продезінфіковані спеціальними деззасобами, промиті гарячою водою (45 град.) І насухо витерті.
6. Переконайтеся, що вся хімія (токсичні речовини) має спеціальне маркування і зберігається далеко від продуктів харчування.
7. Проведіть 5-хвилинку про правила миття рук з персоналом кухні. Переконайтеся, що ніхто зі співробітників не хворіє. Внесіть дані про здоров'я співробітників в спеціальний журнал.
 Якщо у Вас досі немає плану харчової безпеки НАССР (ХАССП), приділіть принаймні 30 хвилин кожен день на початку зміни, щоб «розмінувати» кухню.