Головне меню

Подати звернення

Як запобігти небажаним наслідкам під час проведення Всеукраїнської Патріаршої прощі. Поради спеціалістів Держпродспоживслужби

   Щоб запобігти харчовим отруєнням та кишковим інфекційним захворюванням 30.07.21-5під час проведення Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної Ікони Матері Божої в селі Крилос варто подбати про своє харчування.
   У літню пору року, коли в тепло і шкідливі бактерії розмножуються досить швидко, дуже легко отримати харчове отруєння чи кишкові інфекції, пов’язані з уживанням продуктів харчування та питної води.


   Основними причинами спалахів є:
   - нехтування елементарними правилами особистої гігієни,
   - порушення технології приготування їжі,
   - зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах без належного температурного режиму.
   З метою профілактии кишкови хінфекцій та харчових отруєнь при організації прощі та інших релігійних заходів рекомендуємо наступне.
   Обмежити ассортимент харчових продуктів. Не рекомендовано брати з собою на прощу харчові продукти, які швидко псуються: варені та копчені ковбаси, кремові кондитерські вироби, йогурти та інші молочні продукти, салати та кулінарні вироби. Слід пам’ятати, що готові страви без холоду можуть зберігатися не більше двох годин.
   З харчових продуктів варто взяти: фасовану питну воду, сухе галетне печиво, шоколад, яблука. В жодному разі не використовуйте для пиття воду з незнайомих джерел. А також не забувайте про дотримання особистої гігієни: миття рук з милом після відвідувань туалету та перед прийомом їжі, використання вологих бактерицидних серветок.
   Спекотна погода може завдати чимало клопоту прочанам особливу увагу в спеку необхідно приділити дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищення температури навколишнього середовища, ніж дорослий.
   Симптоми перегрівання дитини – почервоніння шкіри, підвищення температури тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність. За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у вод і серветкою й обов’язково давати питии кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму.    Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабо заварений чай, тощо.
   У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного удару. Найперше це слабість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювання. В особливо тяжких випадках ймовірна втрата свідомості. Якщо людина перегріється і в неї спостерігаються перелічені вище симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову – холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити.
   Щоб уникнути небажаного впливу високих температур на організм, одягніть просторий світлий одяг із натуральних тканин, не забудьте легкий головний убір і обов’язково візьміть із собою пляшечку негазованої води.
   Слід багато пити, не менше 1,5-3 л рідини на день. Уникайте вживання алкоголю, в тому числі і пива, а також різних солодких газованих напоїв, які не тільки не втамовують спрагу, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі. Харчуватися за спекотної погоди варто менше, але частіше, не залишаючи свіжоприготовлену їжу на потім. Будьте особливо обачними з продуктами, які швидко псуються.