Головне меню

Подати звернення

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

В ЄС оновили допустимий вміст залишків деяких засобів захисту рослин в сільгосппродукції відповідно до нових вимог

 Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області закликає виробників рослинницької продукції, призначеної дляuydsfsdfhdshfhd63hdhehd продажу як для країн-членів ЄС, так і України, обмежити або взагалі відмовитися від використання препаратів, до складу яких входить діюча речовина хлорпірифос або хлорпірифос-метил.

 З 13.11.2020 р. набули чинності нові ліміти максимально допустимого вмісту найпоширеніших у нас пестицидів, з діючими речовинами – хлорпірифос та хлорпірифос-метил. До цього часу хлорпірифос допускався у різних видах агроподукції у концентраціях від 0,01 мг/кг до цілих 5 мг/кг у деяких спеціях.

Для найбільш поширених у нас експортних культур його максимальний вміст сягав 0,1 мг/кг у сої, 0,05 мг/кг у кукурудзі та 0,5 мг/кг у пшениці, що давало змогу отримувати продукт, вміст токсичних речовин в якому не перевищував допустимих норм (за умови правильної обробки полів). І навіть при цих досить високих лімітах за 2020 рік було зафіксовано понад 38 випадків перевищення вмісту хлорпірифосу у продукції, що експортувалася в ЄС.

 Відтепер максимальна норма вмісту цих діючих речовин у сільськогосподарській продукції не повинна перевищувати 0,01 м/кг. Тобто, це означає, що на територію Євросоюзу не можна експортувати продукцію, в якій вміст хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу перевищує вказаний показник.

 Заборона була цілком очікуваною. Ще в серпні 2019 року Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA), яке займається оцінкою ризику пестицидів, заявляло, що дані речовини мають «потенційну» генотоксичну і нейротоксичну дією на людський організм, зокрема, викликають нервові патології у дітей (значні затримки в розвитку в перші роки життя). Свої доводи вони підкріпили науковими дослідженнями, що проводилися за останні 20 років.

 Хлорпірифос – одна з найбільш поширених діючих речовин. Згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні, зареєстровано 37 препаратів на основі діючої речовини хлорпірифос і входить до складу наступних інсектицидів: Агрохлорпірифос, Кілер, Нортон, Нурік, Релдан 22, Пірінекс, Резонанс, Залп, Хантер, Пірінекс Супер, Суперклін, Драгун, Фосогран Дуо, Дурсбан Ультра, Версал, Променад, Фараон, Рембек, Твікс, Дуплекс, Террахлор, Ріфос, Нокс, Гранфос, Пестон, Таіро Протект, Суфрон, Норіл, Кіллітон, Суперклін Форте, Грінфорт, Форинт, Нірвана, Штефотрута, Хлоргард, Хлорпіріфіт Агро, Сахеб.

 Незважаючи на відсутність заборони використання даних речовин в Україні, ігнорування вимог ЄС українським ринком неможливо, з огляду на значну частку ЄС в українському експорті. Необхідно також розуміти негативний вплив даних речовин на здоров'я людей і навколишнє середовище, про що свідчать нові вимоги ЄС.

 

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6