Головне меню

Подати звернення

Увага: посадкам цибулі загрожують шкідливі організми

 В області розпочався літ цибулевої мухи. Вона пошкоджує різні види цибулі та часнику. Відроджені личинки вгризаються в тканини цибулин в приземній частині абокен5кенкекккк6н11 з боку денця. Листки на пошкоджених рослинах жовтіють і засихають, а цибулини загнивають.


 Рекомендуємо : провести обстеження цибулевих культур на предмет заселення їх шкідливими організмами і при виявленні, посіви цибулі захищають за наявності 3-4 яєць цибулевої мухи на 10% заселених рослин, обприскуванням (цибулі крім на перо) інсектицидами.
 В приватному секторі застосовують препарати, дозволені для роздрібного продажу населенню: «Енжіо», кс - 1,8 мл на 5 л води на 1 сотку; «Карате Зеон» - 050, мк.с - 2 мл на 3-5 л води; «Ратибор РК», «Ратибор Біо» – 3 мл на 0,01 га та інші дозволені переліком.
 Волога погода сприятиме ураженню рослин цибулі пероноспорозом (несправжньою борошнистою росою). Від хвороби в період вегетації цибулі (крім на перо) обприскують фунгіцидами: «Квадріс, к.с.» – 6 мл на 5 л води на 1 сотку; «Ридоміл голд», в.г. – 25 г на 5 л води на 1 сотку; «Фитал», рк – 20 мл на 5 л води на 1 сотку; біопрепаратом - Псевдобактерін – 2 (респекта) - 1 л/га та інші.
 Народні методи: обмежить поширення цибулевої мухи розташування поблизу цибулі грядок моркви і томатів (комаху відлякує запах), обприскування посівів пахучими настоянками і відварами полину, валеріани, м`яти, тютюнового пилу.
 Обробки пестицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години і суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог ДСП 8.8.1.