Головне меню

На Івано-Франківщині попереджено обрахування споживачів на суму 874,3 тис. грн. за послуги централізованого водопостачання

 Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у грудні 2018 рокуsdweerwee43432333333 проведено позапланову перевірку підприємства, яке надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення з питань дотримання вимог законодавства при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів.
 Позапланова перевірка проводилась за зверненням суб’єкта господарювання з метою попередження порушень державної дисципліни цін при встановленні тарифів органом місцевого самоврядування.
 Перевіркою розрахунків прогнозованих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення встановлено факти включення економічно необґрунтованих витрат по статті «Оплата праці», завищено розмір витрат по статтях «Електроенергія», «Податки та збори».
 В результаті проведеного заходу підприємство зменшило суму економічно необґрунтованих планових витрат, що дало змогу попередити обрахування споживачів у розрахунку на рік в сумі 874,3 тис. грн. на послуги з водопостачання та водовідведення.
 За результатами перевірки підприємству надано припис щодо приведення планових тарифів до економічно обгрунтованого рівня.
 Відповідно до відповіді підприємство вжило невідкладних заходів щодо порушення вимог порядку формуванню тарифів та подало до органу місцевого самоврядування пакет документів для встановлення тарифів на надання послуг для споживачів із врахованими зауваженнями згідно акту ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.