Головне меню

Подати звернення

Оперативна інформація про фітосанітарний стан посівів та насаджень в області станом на 19.04.2018 року

 Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби вБеп5вт0008ьянный області інформує, що агрокліматичні умови звітного періоду були сприятливими для росту і розвитку сільськогосподарських культур та проведення весняно-польових робіт.
 Озимі зернові культури. Посіви даної групи культур знаходяться у фазі кущення, початок виходу в трубку в доброму та задовільному стані.

 У теплі сонячні дні в Галицькому, Снятинському, Рогатинському, Тлумацькому районах триває літ злакових мух, заселення посівів цикадками, попелицями, хлібними блішками, п’явицями. Ними пошкоджено 2-3% рослин озимих зернових. Личинки хлібної жужелиці, переважно старшого віку, в допороговій чисельності дохарчовуються в посівах озимих зернових, розміщених після стерньових попередників. В Галицькому районі відмічено вихід клопа-шкідливої черепашки на поверхню листкової підстилки де з підвищенням температури відбуватиметься переліт фітофага на посіви.
 Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів рекомендується проводити шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.) рекомендованими інсектицидами.
 Повсюди на 3-5% обстежених площ (інфекційний запас яких зберігся ще з осені минулого року) септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями уражено 2% рослин у господарствах Богородчанського, Галицького районів. Високопродуктивні посіви під час виходу рослин у трубку оздоровлюють фунгіцидами відповідного спектру дії.
 Озимий ріпак. Посіви озимого ріпаку заселяють, переважно з країв полів, капустяний стебловий та великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки, квіткоїд, якими пошкоджено 2-10% рослин (Галицький Рогатинський, райони) у слабкому ступені. На 10% обстежених площ культури переноспорозом, уражено 3% рослин (Тлумацький район).
 У господарствах, за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування дозволеними до використання препаратами.
 Розвиток бурякової попелиці відбувається на проміжному господареві (калина). Заселено 9 відсотків бруньок з чисельністю 3 (5) личинок на бруньку.
 В садах триває вихід і живлення довгоносиків (сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд), які скрізь пошкодили 8% бруньок. Триває відродження сисних шкідників (кліщі, яблунева зелена попелиця), якими заселено 5% дерев.
 Захищають плодові насадження у фазах набрякання – розпускання бруньок інсектицидами з додаванням препаратів проти хвороб.
 Повсюди гусениці підгризаючих совок та ґрунтоживучі шкідники (дротяники, несправжні дротяники, личинки хрущів) перемістились у верхні шари ґрунту, де пошкодили 1-2% озимих культур (Городенківський, Тлумацький райони). У сонячні дні відмічається літ ріпакового білана
 Скрізь на озимих культурах і багаторічних трав, садах виявляють 1-3 жилих колоній на гектар мишоподібних гризунів.
 У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Гаряча лінія

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Пошук