Головне меню

Подати звернення

Увага: про дотримання обмежень при застосуванні пестицидів в межах населеного пункту

  Останнім часом почастішали випадки звернень населення до органів виконавчої влади та Головного управління Держпродспоживслужби вksnfxjrgfdf45літ22 області з приводу порушення правил застосування пестицидів та агрохімікатів окремими громадянами, особисті огородні ділянки яких використовуються під плодові сади, посів зернових та зернобобових культур, посадку картоплі. Технології вирощування даних культур передбачають обов’язкове застосування хімічних та біологічних засобів захисту рослин до 2-5 разів на сезон, а плодових – до 6-8.

  Безпосереднє сусідство земельних ділянок з вирощуванням огородніх культур та садків при обробці останніх призводить до забруднення як городів, так і території житлової забудови, що негативно впливає на умови проживання людей. Навіть використання ранцевих оприскувачів в умовах безпосереднього сусідства саду із городніми культурами не може стовідсотково гарантувати неможливість забруднення прилеглої території. Практика показує, що в умовах населених пунктів, як правило, неможливо витримати необхідний санітарний розрив, при використанні навіть простих механічних засобів обробки дерев і городніх ділянок. Громадяни не дотримуються вимог санітарних норм щодо часу проведення обробки, врахування погодних умов та напрямку вітру, обов’язкового попередження населення про проведення обробки.
 Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в закладах охорони здоров'я та побуті повинно здійснюватись тільки у відповідності з Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" та доповненнями до «Переліку…».
 Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря не нижче +100С. Перед проведенням обробок об'єктів, розташованих в межах або поблизу населених пунктів, необхідно встановити попереджувальні знаки та оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні.
 Крім того, часто виникають питання про вимоги щодо застосування пестицидів та розміри санітарно-захисних зон при використанні пестицидів для обробки полів сільськогосподарськими підприємствами.
 Вимоги щодо застосування пестицидів визначені в ДСП 8.8.1.2-001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві» п. 6, а розміри санітарно захисної зони визначені в пп. 6.2 - 6.3.4 при застосуванні пестицидів за допомогою авіації становлять:
- 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
- 2 км від рибогосподарських водойомів, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об′єктів природно-заповідного фонду;
- 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також посівів с/г культур, які використовуються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт.
 Застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватися в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує - 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +22 0С, робоча висота над об'єктом обробки повинна бути не менше 3 м.;
Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.
 Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об'єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря.
 При застосуванні пестицидів розташування працюючих відносно машин і апаратів повинно здійснюватись з урахуванням напрямку вітру з тим, щоб виключити попадання пестицидів у зону дихання працюючих.

 Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту.

 Увага! Купувати пестициди та агрохімікати слід тільки в спеціалізованих магазинах, де є всі необхідні дозвільні документи. Торгівля повинна вестися тільки фасованими, герметично упакованими препаратами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

 Враховуючи важливість питання та поважаючи право громадян на безпечні та комфортні умови проживання, органам місцевого самоврядування, при наданні в користування суб’єктам підприємницької діяльності земельних ділянок для ведення сільськогосподарського виробництва, а особливо під плодово-ягідні сади, необхідно передбачити можливість організації санітарно-захисної зони до суміжних ділянок, які зайняті під іншими культурами, а керівникам господарств дотримуватись вимог діючого законодавства при застосуванні пестицидів та агрохімікатів.

Гаряча лінія

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Пошук