Головне меню

Святкуючи Великдень, пам’ятаймо про небезпеку харчового отруєння

   Кожен господар ретельно готується до світлого свята Воскресіння Господнього… Завчасно закуповуються харчові продукти, готуються2gfcrfенкгзфілфогг страви для святкування в колі рідних.
 Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошують: перш ніж відправитися за покупками пам’ятайте, що на сьогоднішній день основною причиною виникнення харчових отруєнь є недотримання елементарних правил гігієни при зберіганні або приготуванні їжі.

 Якщо споживач, купуючи в магазинах свіжі, доброякісні харчові продукти, поводиться з ними неправильно або, купуючи продукти у приватних осіб, забуває про обережність, він піддає себе та близьких непотрібному ризику.
 Лікарі часто кажуть: мий руки перед вживанням їжі, не пий сирої води і некип'яченого молока, не їж немиті фрукти, овочі.
 Здається, примітивно і набридло. Дійсно, ці всім відомі і тому нудні істини. Але чи варто нехтувати ними? Адже одна з причин того, що харчові отруєння знайомі, на жаль, всім без винятку, криється в забутті цих прописних істин.
 Мікроби можуть потрапити в їжу не тільки від хворого, але також з рук здорової людини, з брудної тари, разом з пилом, нерідко їх заносять мухи, гризуни.
 У їжі мікроби при сприятливих для них умовах - достатній вологості, температурі - швидко розмножуються і виділяють токсини. Особливо сприятливі умови «знаходять» мікроби в м'ясі, рибі, у вареній, ліверної і кров'яний ковбасі, сирі з непастеризованого молока, в кремі, в некип'яченому молоці. Ці продукти частіше інших є причиною гострих кишкових захворювань.
 Небезпека зростає, якщо їжа знаходиться в теплі. Холод, навпаки, затримує розмноження мікробів. Кип'ятіння, сухий жар вбивають мікробів і тим самим зберігають продукти від псування.
 Для попередження харчових отруєнь дуже важливо забезпечити збереження чистоти продуктів, дотримуватись правил їх зберігання, не тримати їх занадто довго і правильно з ними поводитися: все, що можна, слід промити проточною водою, добре проварити, просмажити або піддати іншій тепловій обробці.
 Особливо треба звертати увагу на збереження чистоти тих продуктів, які не промиваються і не обробляються перед вживанням.
 Досвід вчить, що завжди можна запобігти харчовому отруєнню, якщо дотримуватися основних правил зберігання і приготування їжі та особистої гігієни.
Основні правила:
• перед приготуванням їжі та перед її вживанням ретельно мити руки з милом;
• м'ясо, рибу, молоко та інші продукти, що швидко псуються, зберігати на холоді;
• ретельно прожарювати і проварювати страви;
• приготовлену їжу, що залишилася на другий день, перед вживання кип'ятити або прожарювати;
• не робити кисляку з сирого молока, використовувати для закваски кип'яченого молока препарат, що продається в аптеках, або додавати сметану.
 Нехай ніхто не вважає, що харчові отруєння відбуваються випадково. Запобігти цій випадковості можна, і це залежить від кожного з нас.
 Треба берегти своє здоров'я, знати і ретельно дотримуватися санітарних правил зберігання і приготування їжі.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4