Головне меню

Для операторів ринку Івано-Франківщини проводиться комплекс навчань з питань запровадження системи НАССР

 Держпродспоживслужбою проводиться комплекс заходів з питань впровадження та застосуванняnasrнаср436ьопаре постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)

 

• Рожнятів:
14 березня на базі Рожнятівської селищної ради за участю першого заступника голови райдержадміністрації Тринчука А.І., керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, відбувся семінар-навчання для операторів ринку харчових продуктів та представників органів місцевого самоврядування.

 В ході роботи окрім питання впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР, було розглянуто порядок проведення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами та основні норми законодавства в сфері захисту прав споживачів.

• Івано-Франківськ:
 21 березня фахівці Івано-Франківського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели семінар-навчання для операторів ринку, які займаються виробництвом або введенням в обіг харчових продуктів. В заході взяв участь заступник начальника відділу координації закупівель та цінового моніторингу Управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Слободян Б.М.
 Учасникам навчання доведено норми Законом України «Про Державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров′я та благополуччя тварин», який вступає в дію з 04.04.2018 року, особливу увагу звернено на права, обов′язки та відповідальність за порушення згаданого закону.
 Операторам ринку вкотре наголошено на термінах впровадження системи НАССР та відповідальності за невиконання вимог законодавства.
 Слухачів повідомлено про роботу веб-сайту Головного управління Держпродспоживслужби, де можна ознайомитися з планом заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, формами уніфікованих актів, законодавчою базою та іншим.

• Тисмениця:
 22 березня спеціалістами Тисменицького районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за участю представників Тисменицької РДА: начальника управління економіки Петруняк Т.В. та начальника управління агропромислового розвитку Собка П.В., було проведено семінар-нараду для виробників, продавців (постачальників), власників закладів громадського харчування, що здійснюють діяльність щодо виробництва, транспортування, зберігання та реалізації харчових продуктів, на території Тисменицького району.
 В ході заходу до відома підприємців Тисмениччини доведено основні положення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: забезпечення дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях виробництва та обігу, розроблення, введення в дію процедур заснованих на принципах системи НАССР, забезпечення простежуваності за принципом «крок вперед-крок назад» (ст.20, 22), відповідальності в межах діяльності, яку вони здійснюють ( ст. 64).
 Особливу увагу звернено на необхідність запровадженням процедур НАССР в найшвидші терміни, адже з 2019 року дотримання принципів системи НАССР стане обов’язковим для українських виробників харчових продуктів (крім, первинного виробництва); для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яки