Головне меню

До уваги краян: оновлено реєстр референтних цін на препарати інсуліну

  На сайті МОЗ України оприлюднено новий Реєстр референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну станомновпама654расрпву33 на 1 лютого 2018 р. Реєстр затверджено наказом МОЗ України від 07.03.2018 р. № 453.
  Попередній Реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 04.09.2017 р. № 1025, визнано таким, що втратив чинність.

Новий Реєстр налічує 70 препаратів інсуліну, вартість 30 з яких підлягає повному відшкодуванню. Такі препарати відпускаються пацієнтам безкоштовно. За інші лікарські засоби пацієнту доведеться доплатити в аптечному закладі різницю, зазначену в Реєстрі.
  Вартість препаратів інсуліну відшкодовується 11 категоріям хворих на цукровий діабет, перелік яких визначено постановою КМУ від 23 березня 2016 р. № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».
  Щоб отримати препарат інсуліну, пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря за місцем проживання/обліку. Ендокринолог вносить дані про нього в елект¬ронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, і видає електронний рецепт, за яким пацієнт отримує в аптеці препарати інсуліну. Строк дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту його видачі.
 Відпуск препаратів інсуліну здійснюється аптеками, перелік яких визначають структурні підрозділи з питань охорони здоров’я відповідно до укладених договорів. Перелік аптек можна дізнатися в закладах охорони здоров’я за місцем диспансерного обліку пацієнта або в структурних підрозділах з питань охорони здоров’я.
  Граничні постачальницько-збутові надбавки на препарати інсуліну не повинні перевищувати 10%, граничні роздрібні надбавки — не вище 10%.