Головне меню

В Держпродспоживслужбі обговорили рівень загрози та особливості контролю інфекційних захворювань тварин

  Протягом лютого 2018 року спеціалістами управління безпечності харчовихкороваkorova35 продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проведено ряд кущових семінарів тему: «Контроль за трансмісивними захворюваннями (ящур, заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби). Профілактика та своєчасна діагностика африканської чуми свиней та сказу тварин».


  Заходи було організовано на базі райдержадміністрацій та управлінь Держпродспоживслужби Верховинського, Галицького, Городенківського, Калуського, Коломийського, Надвірнянського та Тисменицького районів. В семінарах взяли участь спеціалісти районних (міських) управлінь (відділів) Головного управління Держпродспоживслужби в області, районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини та представники користувачів мисливських угідь.
  В ході роботи йшлося про загрозу, яку несуть для нашої держави вище згадані інфекції, в разі їх появи, зважаючи на ризики глобальної інтенсивної торгівлі, фактори біологічних ризиків, клінічні ознаки захворювань, шляхи поширення збудника, стратегії боротьби та заходи, які проводяться в неблагополучних пунктах, шляхи мінімізації занесення, систему раннього сповіщення, вимого українського законодавства, критерії МЕБ щодо статусу держави тощо.
  Небезпека трансмісивних захворювань, африканської чуми свиней та сказу пов'язана з їх здатністю виснажувати економіку, нести загрозу біологічній та продовольчій безпеці будь-якої держави, перешкоджати внутрішнім і міжнародним торговельним відносинам.
  Основним важелем профілактики та недопущення занесення будь-якого збудника інфекційних захворювань є обізнаність населення та суб'єктів господарювання, які займаються утриманням, вирощуванням та розведенням тварин. Саме тому широка інформаційно-роз?яснювальна робота являється сьогодні основним пріоритетом в діяльності спеціалістів Держпродспоживслужби та служби ветеринарної медицини.

ivan1111ivan222244ivan333214