Головне меню

Щодо випадків АЧС в Луганській, Донецькій та Чернівецькій областях

    Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій33zfgjhk777
області, на території мисливського угіддя, «Шайтанська лісова дача», Великоновосілківський район, Донецька область, було виявлено три трупи дикого кабана.

 При дослідженні відібраних проб біоматеріалу у Дніпропетровський регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини, 09.02.2018р. було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

  Крім того, 09.02.2018 року, відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Луганський області на території Лантратівського обходу № 2, Троїцький район, Луганська область, було виявлено сім трупів диких кабанів та Дніпропетровською регіональної державною лабораторією ветеринарної медицини встановлено діагноз африканська чума свиней.
  Також відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області в фермерському господарстві с. Молодія, Глибоцький район, Чернівецької області було зареєстровано загибель свиней (250 голів).
 При досліджені відібраних проб біоматеріалу 12.02.2018 року встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС). Дослідження патологічного (біологічного) матеріалу проводилось ДНДІЛДВСЕ.
 З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
  В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
 Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.