Головне меню

В Головному управлінні Держпродспоживслужби обговорили питання депопуляції дикого кабана та зменшення чисельності лисиць

  01 лютого в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відбулась розширена нарадава455645аwed за участю начальників районних (міських) управлінь (відділів) Головного управління Держпродспоживслужби в області, начальників державних лікарень ветмедицини, директорів лабораторій Держпродспоживслужби, а також представників Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства та Івано-Франківської обласної ради УТМР. Йшлося про стан депопуляції дикого кабана та зменшення чисельності лисиць.


 В ході наради найперше було проаналізовано стан епізоотичної ситуації щодо сказу в області, котра в 2017 році погіршилась в порівнянні з минулим роком. Почастішали випадки сказу серед лисиць, чисельність яких в області зростає, не зважаючи на проведення осінньої пероральної вакцинації та виконання плану відстрілу.
 За словами голови Івано-Франківської обласної ради УТМР Лущака М.М. в деяких районах області має місце навіть перевищення плану відстрілу, однак в гірських районах ситуація залишається складною. Головний спеціаліст Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Проців О.М. дав знати, що усі користувачі попереджені про порядок відстрілу та норми, а у випадках невиконання плану, будуть надаватись додаткові дозволи навіть після закінчення сезону полювання.
 Щодо рішення про депопуляцію дикого кабана, то його було прийнято за підсумками засідання ДНПК при Івано-Франківській ОДА ще у серпні 2017 р. В області його чисельність повільно, але все-таки зменшується. З-поміж причин, що стримують депопуляцію дикого кабана було названо несвоєчасне затвердження лімітів на відстріл (адже в 2017 році їх було затверджено лише у жовтні), а також масове вирощування в області кукурудзи, як монокультури, значні площі якої стають місцем постійного харчування і проживання дикого кабана навіть у зимовий період.
 За підсумками наради, з метою посилення співпраці у вирішенні питання щодо зменшення чисельності лисиць та депопуляції дикого кабана в області, як способів профілактики сказу та АЧС, було вирішено продовжувати роз'яснювальну роботу на рівні районів, вчергове провести спільні наради за участю спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби, обласної організації УТМР, обласного управління лісового та мисливського господарства, а також користувачів мисливських угідь.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21