Головне меню

Затверджено новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню

  22 січня МОЗ України наказом № 111 затвердило новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких456івааек45е6івек456 підлягає відшкодуванню (далі - Реєстр). Попередній Реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 26 липня 2017 р. № 856, втратив чинність.
  Новий Реєстр містить 239 позицій лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що на 41 більше порівняно з попереднім.

  27 грудня постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1080 внесено зміни до урядових постанов, що регулюють питання реалізації державної програми «Доступні ліки».
  Затвердженими змінами розширено перелік міжнародних непатентованих назв (МНН) лікарських засобів, на які поширюється дія урядової програми, двома діючими речовинами — лозартан та глібенкламід для лікування відповідно серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II типу.
  Вартість 34 препаратів підлягає відшкодуванню повністю, що на 1 менше порівняно з попереднім Реєстром. Такі ліки відпускаються пацієнтам за рецептами безкоштовно. За інші препарати пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену в Реєстрі.
 Аптечним закладам дозволяється протягом 30 календарних днів (тобто до 20 лютого включно) завершити реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, закуплених до дати затвердження оновленого Реєстру.