Головне меню

На Прикарпатті відбулось засідання круглого столу з питань впровадження державного стандарту при закупівлі молока

 Зважаючи на те, що сьогодні в українській молочній промисловості складною залишається molokowe45sdf34проблема одержання безпечної молочної сировини високої якості, 17 січня поточного року з ініціативи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації було проведено засідання круглого столу з питань впливу на стан молочної галузі області вимог нового державного стандарту при закупівлі молока.

 В заході взяли участь керівництво департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції сільського господарства Карпатського регіону НААН, обласної сільськогосподарської дорадчої служби, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники молокопереробних підприємств області, голови сільськогосподарських обслуговуючих молочарських кооперативів, дрібних фермерських господарств та родинних ферм.
 Гармонізація українських вимог щодо гігієни харчових продуктів із вимогами ЄС має відбуватися у спосіб, що дозволяє досягти еквівалентного рівня ефективного регулювання із врахуванням потреб і особливостей вітчизняного виробництва. Молочний сектор не є виключенням.
 У зв'язку з цим з 1 липня 2018 року в Україні буде запроваджено новий стандарт щодо вимог при закупівлі молока ДСТУ 3662:2015 "Молоко – сировина коров'яче. Технічні умови". Новий стандарт, на відміну від сьогодні діючого, передбачає поділ молока, залежно від фізико-хімічних та мікробіологічних показників на три гатунки: екстра, вищий та перший, виключає поняття другого гатунку, як такого, що дозволяє перевищення в рази допустимих в ЄС норм бактеріального забруднення та вмісту соматичних клітин у молоці.
 Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії - начальник відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в області Лариса Шевага інформувала присутніх про вимоги до операторів ринку молочної галузі, котрі зазначені в Законі України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», щодо виробництва та закупівлі молочної сировини від господарств всіх форм власності. Зазначила, щоб досягти бажаного результату - отримання безпечного, якісного молока, яке б відповідало вимогам ДСТУ 3662:2015 можна тільки від добросовісних виробників, в тому числі від особистих селянських господарств, застосовуючи найкращі практики в наступних напрямках: ідентифікація, здоров’я, благополуччя тварин, постійний раціон годівлі, гігієна доїння, лабораторний контроль, дотримання всіх вимог та температурних режимів при зберіганні та транспортуванні.
 У своєму виступі директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин, зокрема, наголосив на необхідності розробки комплексу заходів, спрямованих на покращення якості молока, що закуповується в особистих селянських господарствах.
 За підсумками засідання круглого столу було прийнято рішення про підготовку звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозиціями щодо врегулювання ситуації, що може скластися з введенням з 1 липня поточного року в дію нового стандарту ДСТУ 3662:2015 "Молоко коров'яче незбиране. Вимоги при закупівлі".

1dfg2234dfg43f2dfg325t5