Головне меню

Оперативна інформація про фітосанітарний стан посівів та насаджень в області станом на 21.12.2017 року

  Протягом звітного періоду на території області переважали сильні вітри, які досягали значень небезпечних явищ;пар5676тьронгп опади - у вигляді снігу, мокрого снігу та мряки. Глибина промерзання ґрунту на кінець ІІ декади грудня на рівнині становила 7см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення (3см) становила 1-3º морозу, що значно вище критичної температури вимерзання.

  На території області чисельність мишоподібних гризунів стабільно нижча економічного порогу шкідливості, що обумовлено слабкою інтенсивністю міграції та практично повним припиненням розмноження, яке в гризунів відбувається за середньодобової температури вище +5ºС.
 Заселеність посівів озимих зернових та ріпаку мишоподібними гризунами відмічається переважно з країв і становить 1-3 жилих колоній з 1-4 норами в кожній (Галицький, Тисменицький райони).
 На багаторічних травах, садах інших місцях резервації гризунів враховують по 3-6 колоній на га (Богородчанський, Снятинський райони ). За слабкого ступеня мишоподібними гризунами пошкоджено 2% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав – 5%.
  В подальшому погодні умови регулюватимуть активність поширення та розмноження мишоподібних гризунів. Найнесприятливішими чинниками, які будуть спричиняти загибель гризунів, є сильні морози, утворення льодової кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу й заливанням нір. Особлива загроза очікується на полях озимини, яка межує з неугіддями та багаторічними травами, у разі стійкого снігового покрову, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжать розмноження.
  В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.