Головне меню

На Долинщині проведено кущовий семінар з виробниками дерев’яного пакувального матеріалу

  14 грудня в м. Долина Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проведено кущовий семінар з виробниками дерев’яного пакувального матеріалу та експортерами45ека45пе54н45 пилолісоматеріалів на тему: «Вимоги до виробництва та реалізації дерев’яного пакувального матеріалу та вимоги при здійсненні експорту деревини до Турецької Республіки».

  В ході заходу обговорено проблемні питання, які виникають при здійсненні експорту вітчизняної деревини до Республіки Туреччина та можливі шляхи їх вирішення.
  За словами начальника управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області І.Андрусишина, Туреччина для України є важливим міжнародним партнером у торгівлі лісоматеріалами: «Ми не можемо втрачати цей ринок, якщо в подальшому не будемо дотримуватися зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках членства в Міжнародній конвенції захисту рослин, а також фітосанітарних вимог Туреччини».
 Разом з цим, станом на 06.12.2017 р. Україна отримала від Туреччини 82 нотифікаційні повідомлення щодо невідповідності фітосанітарним вимогам Туреччини, з котрих одне стосується експортерів Івано-Франківської області.
  За підсумками семінару було вирішено посилити заходи щодо забезпечення надходження до Туреччини української деревини, а також активізувати взаємодію між всіма зацікавленими учасниками ринку з метою напрацювання конструктивних рішень та виправлення ситуації. Було досягнуто домовленості при формуванні експортних партій деревини до Туреччини проводити фітосанітарний контроль із застосуванням фотофіксації.