Головне меню

Оновлено Національний перелік лікарських засобів

 3 грудня під час засідання Уряд ухвалив нову редакцію Національного перелікуав444сапв121 основних лікарських засобів (далі – Національний перелік) та зміни до постанови КМУ від 17 серпня 1998 p. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».

 Головне управління Держпродспоживслужби в області звертає увагу, що новий Національний перелік, який буде запроваджено з 1 січня наступного року, міститиме 427 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.
 До нього планується включити :
- 28 нових лікарських засобів, що входять до державних програм та субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу;
- 14 препаратів, які можуть закуповуватися за кошти медичної субвенції для надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги, примірний табель (перелік) оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги;
- 18 лікарських засобів, що включені до 20-го видання Базового переліку основ-них лікарських засобів ВООЗ;
- лікарські засоби, які вже наявні в Національному переліку, але можуть бути додані інші форми та дози за процедурою взаємозамінності.
 Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно.
 Зміни до постанови КМУ № 1303 дозволять аптечним закладам безоплатно і на пільгових умовах відпускати лікарські засоби, які зареєстровані в Україні та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, тобто без прив’язки до Національного переліку.