Головне меню

Особливості повноважень Держпродспоживслужби у сфері надання житлово-комунальних послуг

  Кожен мешканець Прикарпаття у тій чи іншій мірі є споживачем житлово-комунальних послуг.івек56ук45
 До житлово-комунальних послуг відносяться (відповідно до статті 13 Закону «Про житлово-комунальні послуги»):
• користування житлом/утримання житла;
• опалення (централізоване, індивідуальне - природним газом, електроенергією);
• централізоване постачання холодної води;
• централізоване постачання гарячої води;
• водовідведення;
• газопостачання;
• електропостачання;
• вивезення побутових відходів.

 Особливість надання житлово-комунальних послуги полягає в тому, що у споживачів практично відсутня можливість самостійного вибору виконавця послуг та відмови від них. За таких умов виконавці(виробники) намагаються реалізовувати послуги низької якості, не виконувати умови договору, порушувати правила надання відповідних послуг.   Також виконавці послуг укладають договори зі споживачами, які не відповідають Типовим договорам, затвердженим постановами Кабінету Міністрів України або взагалі надають послуги без укладання договорів зі споживачами.
 Центральним органом виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) та її територіальні органи.
 Зокрема на Прикарпатті завдання здійснення державного нагляду (контролю) за дотримання законодавства про захист прав споживачів покладено на управління захисту споживачів Головного управління Держпрдспоживслужби в Івано-Франківській області.
 Відповідно до п. 4 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667, у сфері житлово-комунальних послуг, Управління захисту споживачів перевіряє додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів, правил надання послуг, накладає на суб’єктів господарювання стягнення за порушення законодавства про захист прав споживачів та передає матеріали перевірок на дії осіб, що містять ознаки кримінального правопорушення, органам досудового розслідування.
 За порушення законодавства про захист прав споживачів суб’єкти господарювання, виконавці житлово-комунальних послуг, несуть відповідальність передбачену ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів». Так, за порушення умов договору між споживачем і виконавцем про виконання роботи, надання послуги - у розмірі ста відсотків вартості виконаної роботи (наданої послуги). Крім цього за порушення правил надання послуг працівниками сфери послуг, накладається штраф від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно ст. 155   Адміністративного кодексу України.
 Шановні споживачі, у раз порушення суб’єктами господарювання Ваших прав, звертайтесь в управління захисту споживачів за адресою вул. Січових Стрільців,15, м. Івано-Франківськ.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30