Головне меню

Про запровадження проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

 З метою надання інформації населенню області та в рамках співпраці Головного управлінняІЯВКАІАКУІКМУКЕ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з Івано-Франківською обласною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення, інформуємо споживачів про запровадження нового проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО».

 В червні 2017 року, з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті, Міністерство юстиції разом із партнерами з Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна дали старт всеукраїнському просвітницькому проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
 13.09.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення презентувати Національній раді реформ при Президентові України загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!» та звернувся до Президента з ініціативою оголосити 2018 рік роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
 Проект впроваджується відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р « Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року № 2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!»
 Завдання проекту полягає в тому, щоб забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати.
 Стратегічним завданням довгострокової національної програми «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. Громадянам надаватимуться чіткі, прикладні й зрозумілі поради, щоб, потрапивши у неприємну ситуацію, українці точно знали, як діяти і до кого звертатися.
 Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!
Знаю свої права.
Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.
До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.
В рамках проекту планується інформування та надання прикладних рекомендацій населенню щодо захисту прав громадян за 3 напрямками:
- права громадян у сфері правосуддя;
- захист права власності;
- формування вмінь протистояння побутовій корупції, зокрема - у вищих навчальних закладах.
Тривалість проекту становить 3 роки (2017-2019 p.p.)
Цільові аудиторії проекту – громадяни України, права яких потребують захисту
Спеціальні цільові аудиторії:
• Громадяни, у яких виникає потреба вирішити спір;
• Власники бізнесу та майна;
• Студенти;
• Аграрії та селяни;
• Громадяни, які мають право на субсидію;
• Особи, які мають право на аліменти
Реалізація проекту відбуватиметься шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, центрів та бюро з надання безоплатної правової допомоги, також міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.
Більше інформації про проект «Я маю право!» – на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4