Головне меню

Подати звернення

Радіаційний фон під контролем

  В липні цього року в освітніх закладах Снятинського району було проведено визначення рівня радону та потужності еквівалентноїтьро78978о6 дози зовнішнього гама-випромінювання. За результатами моніторингових досліджень спеціалістами ДУ «Івано-Франківський лабораторний центр МОЗ України» виявлено перевищення рівня по вмісту радону–222 в дитячих закладах м. Снятин та населених пунктах Снятинського району: селах Русів, Потічок, Підвисоке, Стецева.
  З цього приводу до депутата Івано-Франківської обласної ради Д.Грицюка звернулись голови сільських рад та мешканці сіл Потічок та Підвисоке Снятинського району зі скаргами на підвищений радіаційний фон та пропозицією повернути статус зони забруднення певних територій району.

 На виконання доручення обласної державної адміністрації спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Управління Держпродспоживслужби в Снятинському районі, фахівцями радіологічного відділу Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в присутності представників органів місцевого самоврядування та жителів сіл Потічок і Підвисоке проведено заміри радіаційного фону на визначення (ПЕД).
 За результатами проведених досліджень в освітніх та громадських будівлях сіл Потічок та Підвисоке, як Держпродспоживслужбою області так і ДУ «Івано-Франківський лабораторний центр МОЗ України», перевищень допустимих рівнів гама-випромінювання при замірах не виявлено. Рівні потужності еквівалентної дози зовнішнього гама-випромінювання в селах Потічок і Підвисоке становив 10 – 17 мкР/год при нормі 30 мкР/год.
  Окрім того, в державній пожежно-рятувальній частині № 15 міста Снятин функціонує диспетчерська служба, яка в цілодобовому режимі здійснює радіаційне та хімічне спостереження на території Снятинського району. За результатами аналізу показників диспетчерської служби перевищення радіаційного фону не спостерігається.
 Протягом 2017 року в п’яти населених пунктах Снятинського району при виконанні дослідження на вміст радіонуклідів штучного походження (цезій-137 та стронцій-90) в харчових продуктах, воді питній, лісоматеріалах перевищень допустимих рівнів радіоактивних речовин в досліджених пробах не виявлено.
Перевищення нормативних показників спостерігались по вмісту радону – 222 в освітніх закладах Снятинського району. Проте, радон-222 відноситься до природних радіонуклідів і не має відношення до наслідків аварії на ЧАЕС.
 Радон це радіоактивний газ, який постійно утворюється при природному розпаді урану, що міститься земній корі. Радон потрапляє до приміщень, підіймаючись нагору крізь тріщини у фундаменті будівлі або може виділятися з будівельних матеріалів.
 Для запобігання негативного впливу на дитячий організм радону–222 керівництво дитячих освітніх закладів району мало виконати ряд протирадонових заходів: ущільнити підлогу, усунути щілини навколо труб обслуговування, передбачити вентилювання під підлогового простору, регулярно провітрювати приміщення та повторно провести контрольні заміри вмісту радону.
 Держпродспоживслужба області і в подальшому здійснюватиме у межах компетенції контроль за усуненням причин і умов виникнення та поширення радіаційних уражень людей в області та Снятинському районі.

Гаряча лінія

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Пошук