Головне меню

На Прикарпатті пройшли громадські слухання щодо організації подвірного забою

 На Івано-Франківщині за ініціативи громадської організації «Крок у наше майбутнє»,sdftyert45t45 Івано-Франківської Обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів, за підтримки облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, відповідно до порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, який затверджений Постановою КМУ від 03.11.2010 р. № 996, а також протоколу спільного засідання Івано-Франківської Обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів, ГО «Крок у наше майбутнє» та Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, - 05.10.2017 року проведено громадські слухання на тему «Організація подвірного забою тварин з метою їх подальшої реалізації».
 В слуханнях взяли участь мешканці області, представники обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку ОДА, підприємці, що здійснюють забій тварин для продажу на агропромислових ринках області, власники забійних пунктів, представники ЗМІ та громадських організацій.
 В ході заходу було зазначено, що на законодавчому рівні ще в 2005 році було прийнято рішення заборонити подвірний забій з метою забезпечення належної якості продукції, а з 1 січня 2010 року цей закон мав вступити в силу. Його було прийнято з метою імплементації вітчизняного законодавства до європейський норм та забезпечення поступового входження нашої держави до світової організації торгівлі.
 Протягом 2005-2010 років очікувались якісні зміни, зокрема, створення нових забійних цехів, які б відповідали європейським стандартам. Однак, цього не відбулось і дію мораторію було продовжено до 2025 року.
 Та сьогодні, в умовах загрози інфекційних захворювань тварин, зокрема проблеми африканської чуми свиней, виникає питання в доцільності затягування тривалості мораторію на подвірний забій, що становить приховану загрозу для якості продуктів тваринного походження.
 До учасників слухань доведено переваги забою на спеціалізованих бойнях, економічні затрати селян - власників тварин - на їх забій, транспортування, продаж, а також детально проаналізовано можливості проведення забою сільськогосподарських тварин (свиней та ВРХ) на ліцензованих бійнях Івано-Франківської області при відміні подвірного забою.
 Після обговорення було висунуто пропозиції щодо скорочення терміну дії мораторію, запропоновано запровадження державної програми кредитування будівництва та обладнання забійних пунктів та запровадження програми страхування поголів’я тварин.