Головне меню

Подати звернення

На часі посів озимих зернових культур. Як правильно вибрати сорт.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу, щоkolosertre6 суб’єкти господарювання в Україні можуть використовувати сорти насіння і садивного матеріалу рослин відповідно до закону України «Про охорону прав на сорти рослин», який передбачає поширення сорту на території держави лишень при умові занесення його у «Державний Реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні».


 Занесення сорту у Реєстр здійснюється при наявності переваг перед іншими за сукупністю ознак, зокрема: урожайністю, зимостійкістю, стійкістю до вилягання, ураження хворобами і шкідниками, хлібопекарськими якостями.

 Для ґрунтово-кліматичних умов області настали оптимальні строки посіву озимих зернових культур і вибір з Реєстру найбільш придатного сорту набуває першочергового значення, адже, наприклад, лише озимої пшениці у Реєстр на 2017 рік занесено більше 400 сортів.
 Територія Прикарпаття є надзвичайно строкатою за рельєфом та ґрунтово-кліматичними умовами.
Згідно з природно сільськогосподарським районуванням в Україні виділено три зони: Полісся, Лісостеп, Степ, а на території області – зону Лісостепу та Карпатську гірську область. У зоні Лісостепу визначено провінцію Західного Лісостепу (Рогатинський, Галицький, Тлумацький, частина Тисменицького, Городенківський, Снятинський райони ), а в Карпатській гірській області дві провінції – Передкарпатська (Калуський, Коломийський, частина Рожнятівського, Долинського, Богородчанського, Надвірнянського, Косівського, Тисменицького районів ) та Карпати (Верховинський, частини Косівського, Надвірнянського, Богородчанського, Рожнятівського, Долинського районів ).
 Для зони Західного Лісостепу, враховуючи ґрунтово-кліматичні умови, найкраще з Реєстру використовувати сорти, які рекомендовано для зони Лісостепу в Україні, а для провінцій Передкарпаття і Карпати – сорти, рекомендовані для зони Полісся.
Найкращі результати отримують при використанні
- сортів озимої пшениці:
? Вітчизняної селекції – Ліль, Здобна, Щедрівка київська, Соната одеська, СГІ 100, Новосмуглянка, Житниця одеська, Дарина київська, Привітна, Краєвид, Артеміда, Крейсер, Епоха одеська, Місія одеська, Летанівка, Чорнява, Славна, Епільська, Сонечко, Переяславська, Щедра Нива, Відрада, Царівна.
? Іноземної селекції – Хюбері, Нордіка, Кан, Платін, Роланд, Богемія, Сейлор, Акратос, Дромос, Алатос, Кубус, Мулан, Апрікс, Франк, Актер, Теплін, Паміра, Колонія.

- сортів озимого ячменю:
? Вітчизняної селекції – Достойний, Озимий, Борисфен.
? Іноземної селекції – Луран, Маскара, Наомі, Вільтмайт, Тітус, Галатіон, Харізма.

- сортів озимого жита:
? Вітчизняної селекції – Харків’янка, Інтенсивне 99, Сіверське, Юр’ївець.
 Зарубіжна селекція направлена на створення сортів та гібридів інтенсивного типу, котрі забезпечують високий урожай при умові повного забезпечення потреби рослин в елементах живлення та засобах захисту, натомість вітчизняні сорти характеризуються кращою пластичністю, тобто здатністю забезпечувати оптимальний урожай при нижчих параметрах поживного та захисного режимів.
 Більш детальну інформацію щодо характеристик сортів озимих зернових культур можна отримати у фахівців Івано-Франківського обласного державного центру експертизи сортів рослин.

Гаряча лінія

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Пошук