Головне меню

На Городенківщині зареєстровано захворювання свиней на африканську чуму

  При дослідженні в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностикиdrtre5g9t та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) трьох проб біологічного матеріалу, відібраних  від свиней, які належали ФГ «На горі» (с. Топорівці Городенківського району Івано-Франківської області) та особистому селянському господарству жителя того ж населеного пункту, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження № 007351 п. м./17 від 12.09.2017 року).

  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху захворювання спеціалістами Держпродспоживслужби області та району проведено епізоотичне розслідування та негайно вжито всіх необхідних заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней за межі епізоотичного осередку.

 12.09.2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Городенківській райдержадміністрації, на якому прийнято план заходів по оздоровленню вогнища захворювання.

У ФГ «На горі» утримувалось 45 голів свиней та у особистому селянському господарстві 1 голова.

  Після отримання попереднього результату лабораторного дослідження щодо виявлення збудника африканської чуми свиней, все вище зазначене поголів'я знищено методом спалення. На території господарств та у приміщеннях, де утримувались свині, проведена дезінфекція.

  Виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Торговиця Городенківського району та с. Підвисоке Снятинського району на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекрито додаткові дороги. Облаштовано дезбар'єри, виставлено попереджувальні знаки «карантин» та забезпечено цілодобове чергування на постах ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції.

 Створено дві робочі групи  у складі представників служби ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування, районної державної адміністрації, Городенківського відділу національної поліції та відділення Державної служби з надзвичайних ситуацій для проведення робіт у неблагополучному пункті.

 За проведенням заходів з ліквідації та локалізації захворювання контроль  здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.