Головне меню

В ході засідання ДНПК на Івано-Франківщині розглянули питання депопуляції диких кабанів

  22 серпня 2017 року відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській облдержадміністрації.kaba24Окрім членів ДНПК при облдержадміністрації, голів та заступників голів ДНПК при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад міст обласного значення, до роботи було залучено користувачів мисливських угідь області, представників управління екології та природніх ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції в області, керівників заповідних територій та представників ЗМІ.
  Йшлося про аналіз виконання попередніх рішень ДНПК, проведення депопуляції диких кабанів і забезпечення лабораторного моніторингу африканської чуми свиней у дикій фауні на території області.

  В ході роботи було затверджено План заходів щодо регулювання чисельності дикого кабана у випадках загрози чи виникнення інфекційних хвороб в Івано-Франківській області на 2017-2018 роки, прийнято рішення проводити депопуляцію диких кабанів з послідуючим проведенням лабораторного моніторингу африканської чуми свиней у дикій фауні.
 Окрім зазначеного, було вирішено звернутися до органів влади щодо надання додаткових лімітів використання (відстрілу, відлову) мисливських тварин користувачами мисливських угідь області в сезоні полювання 2017/2018 року з метою зниження популяції диких кабанів до оптимальної чисельності. В свою чергу, користувачам мисливських угідь та керівникам заповідних територій області поставлено вимогу повідомляти Держпродспоживслужбу про всі випадки загибелі або підозру на захворювання свиней, останнім – додатково забезпечити проведення діагностичних відстрілів з метою вивчення циркуляції вірусу АЧС в дикій фауні.
 До слова, туші впольованих диких кабанів дозволено використовувати лише після отримання негативних результатів лабораторного дослідження на африканську чуму свиней, а у випадку підозри захворювання - забезпечити направлення відібраних проб до акредитованих державних лабораторій для проведення відповідних досліджень.
  Контроль за виконанням рішення покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.