Головне меню

До уваги операторів ринку харчових продуктів: усі потужності підлягають обов’язковій реєстрації

  Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якостіq5w45xc7v6 харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 року «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створюється реєстр операторів ринку харчових продуктів.
  Головне управління Держпродспоживслужби в області вкотре наголошує: реєстрації підлягають потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

 Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність зобов’язаний подати заяву відповідного взірця до територіального органу Держпродспоживслужби та за 15 днів отримати інформацію про державну реєстрацію потужності. Для реєстрації будь-які інші документи вимагати органам Держпродспоживслужби заборонено, державна реєстрація здійснюється безкоштовно.
  Разом з тим, статтею 64 Закону України передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів та роботу незареєстрованих потужностей. Так за виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях незареєстрованими згідно законодавства передбачено штраф в розмірі від 23 до30 мінімальних заробітних плат.
 Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб буде проводитись в ході планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).