Головне меню

Завдяки спеціалістам Держпродспоживслужби Івано-Франківщини заощаджено понад 136 тис. грн. бюджетних коштів

  Протягом липня 2017 р. за поданням Територіальної комісії з питань узгодженнярн878hygf000 заборгованості з різниці в тарифах на розгляді в секторі контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області знаходились матеріали розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах ДП «Рогатин-Водоканал» за період діяльності 2000-2015 рр., яке надавало послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення.

  Згадану комісію (до складу якої включено спеціаліста ГУ Держпродспоживслужби в області) було створено на виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15.03.2017 р. № 53 «Про затвердження типового положення про територіальні комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах» та розпорядження голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 11.05.2017 р. № 248 «Про утворення територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах».
 За підсумками проведеної роботи в частині аналізу та перевірки документів, які підтверджують подані підприємством розрахунки за період 2014-2015 р.р., встановлено випадки завищення фактичних витрат на послуги. Так Підприємство до інших операційних витрат включило суми визнаних штрафів, пені, неустойки, що суперечить абз. 6 п. 25 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого Постановою КМУ від 01.06.2011 р. № 869.
 Результатом роботи ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в складі Територіальної комісії є зменшення обсягів бюджетних призначень на суму 136 704 грн., що в свою чергу попередило економічно необґрунтоване покриття різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення.