Головне меню

На Калущині оголошено три неблагополучних пункти через сказ лисиць

  З початку липня, за результатами лабораторних досліджень Івано-Франківської регіональної sdfgt7державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, встановлено три позитивних результати на сказ лисиці (с. Бабин-Зарічний, с. Підмихайля та с. Негівці).

 На виконання попереднього рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Калуській райдержадміністрації проводяться заходи по зменшенню чисельності лисиць на території мисливських угідь. При проведенні діагностичного відстрілу біля с. Підмихайля була відстріляна лисиця. За результатами дослідження патологічного матеріалу діагностовано сказ лисиці.
В с. Негівці лисиця була забита на території селянського господарства одного із жителів села, за результатами досліджень також було встановлено сказ.
  Відповідними рішеннями ДНПК при Калуській райдержадміністрації вищевказані населені пункти оголошено неблагополучними щодо сказу тварин та введено карантинні обмеження, а всі прилеглі території - загрозливою зоною.
Голову Калуської районної організації українського товариства мисливців та рибалок та користувачів мисливських угідь зобов'язано провести діагностичний відстріл лисиць і бродячих хижих тварин на території мисливських угідь та привести чисельність червоної лисиці до норми 0,5 - 1 особина на 1000 га угідь.
  Службою ветеринарної медицини району в неблагополучних пунктах та загрозливих зонах проводиться клінічний огляд та профілактична вакцинація проти сказу всього сприйнятливого поголів’я.
  Відповідно до чинної Інструкції, карантинні обмеження будуть зняті через 60 днів від останнього випадку та виконання всіх заходів щодо оздоровлення неблагополучних пунктів.

УВАГА!
СКАЗ - це гостре інфекційне захворювання спільне для людей і тварин, що виникає після укусу зараженої тварини і протікає з важким ураженням нервової системи; закінчується, як правило, смертельним результатом. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи.
 При покусі тваринами, особливо невідомими, потрібно обов'язково і невідкладно звертатися за медичною допомогою в травматологічне відділення лікарні, а при покусі домашніми тваринами - за допомогою до працівників служби ветеринарної медицини.