Головне меню

Що потрібно знати студенту про платні послуги, що надаються навчальними закладами

  Настала пора вступної кампанії, по закінченні якої майбутнім вже студентам-контрактникам прийдетьсяkomisia333 вносити плату за навчання у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності. Платні послуги, які надаються вищими навчальними закладами, у тому числі й навчання студентів понад держзамовлення, регулюється державою на законодавчому рівні.
 Діяльність вищих державних навчальних закладів регламентується Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту» та направлена на забезпечення підготовки фахівців з вищою освітою відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

 Вищий навчальний заклад відповідно до законодавства та статуту може надавати фізичним та юридичним особам платні послуги за умови забезпечення надання належного рівня освітніх послуг як основного статутного виду діяльності. Тобто, рівень плати, згідно з чинним законодавством, повинен відповідати обсягу і якості наданих послуг з навчання.
 Перелік платних освітніх та інших послуг, що можуть надаватися державними і комунальними вищими навчальними закладами затверджено постановою КМУ від 27 серпня 2010 р. №796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності
Відповідно до пункту 6 статті 64 Закону України «Про вищу освіту». розмір плати за весь строк навчання або за надання додаткових освітніх послуг встановлюється вищим навчальним закладом у грошовій одиниці України - гривні, з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік.
 Слід відмітити, що розмір плати за весь строк навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або за надання додаткових освітніх послуг встановлюється у договорі (контракті), що укладається між навчальним закладом та особою, яка навчатиметься, або юридичною особою, що оплачуватиме навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або надання додаткових освітніх послуг, і не може змінюватися протягом усього строку навчання (крім вищих навчальних закладів). Вищий навчальний заклад має право змінювати плату за навчання у порядку, передбаченому договором, не частіше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

 Для отримання консультацій та роз’яснень з питань ціноутворення в галузі надання освітніх послуг звертайтесь до сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців,15 або за тел. (03432) 53-48-66.