Головне меню

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини долучилася до урядової програми «Доступні ліки»

 Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України сектор контролю за регульованимиkurviliki цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області долучився до урядової програми «Доступні ліки». Йдеться про здійснення постійного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 № 360, шляхом отримання інформації від суб’єктів господарювання, які беруть участь у програмі «Доступні ліки».

  Сектором контролю за регульованими цінами щомісячно здійснюватиметься аналіз наданих аптечними закладами інформацій, зокрема щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які ввійшли до програми реімбурсації.
 Так, за травень 2017 р. вже опрацьовано інформацію від 33 аптечних закладів області, проаналізовано 7118 цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.
 Проведена робота спрямована на забезпечення контролю за правильністю застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.