Головне меню

До уваги громадян: метрологічний нагляд та його види

  На сьогодні продовжується процес реформування системи технічного регулювання, проте протягом останніхrtretert6782dfg років було розроблено законодавчу базу, яка узгоджує українські норми у галузі метрології з європейським законодавством. Зокрема це закони: « Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», «Про стандартизацію», «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та низка інших нормативно-правових актів.
 Нова редакція Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» розмежовує регуляторні, наглядові та господарські функції, звужує сфери нормативного регулювання.
 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснюється наглядова (контролююча) функція у сфері законодавчо регульованої метрології – метрологічний нагляд.
 До сфери законодавчо регульованої метрології належать такі види діяльності:
1) забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
2) контроль якості та безпечності харчових продуктів і лікарських засобів;
3) контроль стану навколишнього природного середовища;
4) контроль безпеки умов праці;
5) контроль безпеки дорожнього руху та технічного стану транспортних засобів;
6) топографо-геодезичні, картографічні та гідрометеорологічні роботи, роботи із землеустрою;
7) торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання та/або споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо);
8) обчислення сум податків і зборів, податковий та митний контроль;
9) роботи, пов’язані з визначенням параметрів будівель, споруд і території забудови;
10) роботи із забезпечення технічного захисту інформації згідно із законодавством;
11) роботи з використання апаратури глобальних супутникових навігаційних систем;
12) роботи, що виконуються за дорученням органів досудового розслідування, органів прокуратури та судів;
13) реєстрація національних і міжнародних спортивних рекордів.
   Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснює наступні види метрологічного нагляду:
• державний ринковий нагляд за відповідністю законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі ЗВТ) вимогам технічних регламентів;
Цей вид нагляду передбачає, що за якістю ЗВТ, які ще не були в експлуатації, а лише у продажу стежить ринковий нагляд.
  Державний ринковий нагляд здійснюється відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.
• метрологічний нагляд за законодавчо регульованими ЗВТ, що перебувають у експлуатації;
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими ЗВТ, що перебувають в експлуатації, у суб'єктів господарювання проводиться перевірка щодо:
- стану дотримання правил застосування ЗВТ;
- додержання вимог до періодичної повірки ЗВТ;
- застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації ЗВТ.

• метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках;
Метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування та продажу товару у разі, коли вміст таких упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару зазначена в одиницях маси, об’єму чи іншої фізичної величини.
 Новою редакцією Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» до порушників метрологічних вимог передбачена адміністративна відповідальність.
 Слід зазначити, що в подальшому буде проведена адаптація підзаконних нормативно-правових актів, відповідно до вимог основного законодавства у сфері метрології. Суб’єктам господарювання необхідно стежити за змінами та не порушувати законодавство у сфері метрології, оскільки реформування системи технічного регулювання сприяє розвитку вітчизняного виробництва та підвищенню конкурентоспроможності продукції як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.
 Сподіваємося, що за допомогою метрологічного нагляду Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вдасться захистити громадян від наслідків недостовірних результатів вимірювань, які впливають на їх економічний та особистий добробут.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4