Головне меню

Екологічні проблеми краю - на порядку денному виїзного засідання обласної ради в м. Калуш

   12 травня 2017 року Івано-Франківська обласна рада провела виїзне засідання в місті Калуші,cc1qwe присвячене екологічним проблемам області.
 Затоплення Домбровського кар’єру, проблеми з хвостосховищами та акумулюючими ємностями, не рекультивовані солевідвали, просідання землі, складування відходів у зовнішній частині Домбровського кар’єру та вплив відходів гексахлорбензолу – саме ці проблеми, що потребують негайних рішень, обговорювались на засіданні обласної ради.

   Про результати проведення багаторічного моніторингу якості питної води в зоні лиха доповіла начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду управління Держпродспоживслужби в Калуському районі О.І.Ананевич.
   Протягом 2010-2017 років проводиться моніторинг об’єктів довкілля. Моніторингом охоплено дослідження води індивідуальних криниць мешканців сіл Сівка Калуська, Кропивник, мікрорайонів міста Калуша, що знаходяться в зоні впливу Калуського гірничопромислового вузла, моніторингові дослідження води центрального міського водопроводу та дослідження атмосферного повітря, води відкритих водойм, ґрунту, питної води в зоні впливу полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана Галев».
  За результатами моніторингу в контрольних точках населених пунктів Пійло, Мостище, Верхня, Сівка Калуська, води індивідуальних криниць в мікрорайонах міста Калуша, спостерігається перевищення концентрації хлоридів у питній воді в певному відсотку відібраних проб.
   Враховуючи значне техногенне навантаження на довкілля у зв’язку з розміщенням на території міста цілого комплексу підприємств хімічної, нафтопереробної промисловості, калійного заводу продовжуються спостереження за станом довкілля в зоні надзвичайної екологічної ситуації якості питної води як на території міста, так і в населених пунктах району, що знаходяться в зоні впливу Калуського гірничопромислового вузла.