Головне меню

Інформаційне повідомлення. Увага - борщівник Сосновського

   З кожним роком можна спостерігати збільшення кількості височенних рослин з лапатимcocno листям і білими парасольками суцвіть вздовж автомобільних і залізничних шляхів, узбіччями польових доріг, на необроблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, обочинах лісів, каналах, заплавах річок і струмків, присадибних і дачних ділянках.


  Це – борщівник Сосновського («ведмежа лапа», «помста Сталіна», «окупант», «Гераклова трава»). Це не просто шкідлива дикоростуча рослина, а й насправді небезпечна для здоров’я і навіть життя людей культура.

  Особливу небезпеку цієї культури становить вміст в ньому фурокумарину, що спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів.
  До опіків призводить навіть одноразове торкання до борщівника. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. Тому без рукавиць і одягу до нього підходити не можна.
  У зв’язку з початком вегетаційного періоду борщівника Сосновського, з метою недопущення його поширення на території області, убезпечення негативного впливу на врожайність сільськогосподарських культур, екологічну ситуацію та здоров’я людей, спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розроблено інформаційне повідомлення щодо біологічних особливостей та заходів безпеки при знищенні борщівника Сосновського, котре терміново буде доведене до райдержадміністрацій, міськвиконкомів та землекористувачів.

Інформаційне повідомлення. Увага - борщівник Сосновського