Головне меню

До уваги громадян : ЯК, ДЕ і ЯКІ ліки можна отримати безкоштовно або зі знижкою ?

  З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», якаsdfe11s32 дозволила громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно а бо з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.
 Нагадаємо, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.


 Наказом МОЗ України від 03.04.2017 р. № 360 затверджено Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі — Реєстр). Він містить 157 позицій, 23 з яких відпускатимуть пацієнтам безкоштовно, усі інші — з доплатою, сума якої вказана у цьому реєстрі. 127 торгових назв ліків показані для лікування серцево-судинних захворювань, 6 торгових назв — бронхіальної астми та 24 торгових назви — для терапії цукрового діабету ІІ типу. «Наразі в Реєстр включено препарати 35 виробників лікарських засобів: 18 виробників з ЄС, 15 українських виробників та по 1 виробнику з Ізраїлю та Індії.
Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.
  Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.
 Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.
Уряд не обмежує вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.
 Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.
 У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.
 Якщо у Вас виникають питання, просимо, за допомогою звертатись в Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області (м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24), а також в разі подання звернення обов’язково вказувати та додавати:
– назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;
– назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);
– документи, що підтверджують застосування завищених цін ( чеки, квитанції).

Подаємо перелік аптек, які уклали відповідні угоди з медичними установами області на участь у програмі «Доступні ліки», станом на 11 квітня 2017 року.

docПерелік аптек, які уклали відповідні угоди з медичними установами області на участь у програмі «Доступні ліки» -11.04.17 р.doc